Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi az ami tényleg használ...

Mi az ami tényleg használ visszatérő hüvelygomba és visszatérő hüvelyi, méhszáj gyulladás ellen?

Figyelt kérdés
Az ég világon már mindent kipróbáltam, nőgyógyászok által felírt gyógyszereket, kúpokat, krémeket, betadine kúpot grapefriut illetve teafaolajas irrigálást, a grapefruitot ittam is, egy ideig használtak aztán megindult a folyás és vele együtt jött a gomba is...egyszóval mindent kipróbáltam...kérem olyan írjon, aki hasonló cipőben jár/járt mint én és tényleges tapasztalattal rendelkezik!

2012. máj. 23. 23:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Hát lehet, hogy ez vadul fog hangzani, de az elmúlt években én is gombával küzdöttem. Szedtem rá mindenféle sz.rt, de semmi sem használt és 2-3 havont arendszerseen visszatért, amit persze azonnal elkezdtem kezelni, de semmi.


Aztán utánaolvastam és a leírások alapján gyanús volt hogy kandidával állok szemben, mert makacs rendesen és renszeresen menzi előtt jött ki... szóval minden leírás stimmelt, amire a gyógymód: lisztes, cukros dolgok megvonása. És komolyan... mondjuk cukrot eddig sem ettem, de amióta átálltam arra, hogy semmi lisztes dolgot nem eszek és még komolyabban vveszem, hogy cukros dogokat sem, szinte megszüntek a tünetek.


Volt még egy dolog, amit sok helyen ajánlottak, egy mosakodó hab és gél: [link]

Talán találkoztál már vele te is... elég drága (piszok drága), de nem kell belőle sok , meg én nem is használom indennap... nem tudom, hogy tényleg segít e, bár, ha kicsit érzem, hogy viszketek, akkor használom a gélt egyszer aztán semmi bajom... de én inkább hiszek a liszt, cukor megvonásban, mint ebben, bár ezt sem dobnám ki. Pláne, hogy már megvettem. :)


Remélem tudtam segíteni valamit! Tudom milyen piszok sz.r ez. :-/

Jobbulást!

2012. máj. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ! Candida diétát még nem próbáltam, mert eléggé szeretem a cukros dolgokat, de már mindenre hajlandó vagyok! Igazából már egy nap se telik el úgy, hogy jól érezném magam odalent, pláne, hogy a szexuális életem is romokban hever mert már kedvem sincs hozzá :( köszönöm a jókívánságot, remélem rátalálok a csoda módszerre! esetleg, ha tud még valaki mást ajánlani, azért is hálás leszek, vevő vagyok mindenre, ami bevált!
2012. máj. 24. 00:03
 3/13 anonim ***** válasza:

Gynevac oltás!!!!!

Én minden , de minden vackot kipróbáltam, orvostól orvosig jártam férjestül, míg végül úgy döntöttem hogy magam veszem kézbe az egészségünket.

Addig kutattam a neten míg rátaláltam erre.

Elsősorban gyermeket tervezők regélnek róla jókat, nálunk azonban ez jelenleg nincs napirenden, mégis úgy láttam, ez lesz a megoldás.

Beoltattuk magunkat mindketten és azóta kutya bajunk! KOPP-KOPP-KOPP!

Keress rá, olvasd el, adasd be és felejtsd el a női bajokat!

Ha van kérdésed, válaszolok.

2012. máj. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Este pont rátaláltam én is, de elsiklottam felette, ezért rákeresek és elolvasom mit írnak róla! Azt meg tudnád mondani, hogy hány alkalommal adattad be? úgy láttam 2 hetente írják... illetve a férjednek is ugyanannyit kellett beadatni? vagy kevesebbet? megköszönöm ha válaszolsz! :)
2012. máj. 24. 09:51
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Először is ki kellene deríteni, hogy nem áll-e fel a pároddal a ping-pong effektus. Őt is kezelni kellene krémmel, sőt akár egy-két szem diflucannal!

A másik gond, hogy a betadine és a sok irrigálás kiirtotta a hüvelyflórát! A betadine nagy hiba volt, ezt csak súlyos, főleg baktérium okozta gyuszira szokták adni. Az irrigálás is károsítja a hüvely mikroflóráját.

Ami tenni érdemes, hogy ezt a mikroflórát visszaállítod első körben. A gynevac oltás jó ötletnek tűnik, helyileg pedig ilyen kúpot is célszerű lenne használni pár hétig.

A tangát és a tampont teljesen felejtsd el, mert ezek segítenek krónikusan fenntartani egy fertőzést.

Mindemellett nálad is szóba jön huzamosabb ideig szedhető gomba elleni gyógyszer is. (pl diflucan) Ebből heti egyet kell szedni, a doki megmondja, hogy meddig.

Szex előtt és után mindig mosakodj, az intim mosakodókat is el kell felejteni, mert gyakran okoznak irritációt és fenntartják a gombát. Szex után célszerű a nemi szerveket vékonyan bekenni canstennel.

A candida diéta egy ökörség, minden emberben van candida, de más az, ami a bélflórában van és más a hüvelyé.

A szénhidrátot le lehetne csökkenteni, napi 200g-ra! Jobb lenne, ha inkább diétás cuccokat ennél, de ennek is bele kell számítani a CH tartalmát a 200-ba.

Önsanyargatásra semmi szükség, dokim szerint semmi értelme, már egy pár betegét "végigasszisztálta".

Jó gyógyulást, ne add fel. Nekem is gyakran volt gombám, de mindig kezeltük a páromat is és most már elmondhatom, hogy évente jó, ha egyszer meglátogat.

2012. máj. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Neked is! Minden hónapban "meglátogat" ez a borzalom és már örülök, ha menstruálok, mert addig legalább nem érzem... :/ általában komplett kúrákat szoktak felírni, flóra helyreállítóval együtt! sajnos ideig óráig működik és láss csodát, újra itt van az a fránya, ráadásul közel 20ezer alatt meg se úszom...azért gondolkozom most a gynevacon és a párom is benne lenne, ha nekem jobb lesz tőle :) esetleg gynevac tapasztalata van valakinek? köszönöm :)
2012. máj. 24. 10:36
 7/13 anonim ***** válasza:
Azt még nem mondtad, hogy a párodat is kezelik? Vettek le tenyésztést? Többféle gomba van sajnos.
2012. máj. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Tenyészet még nem volt, de mindig csak annyit mondtak gombás fertőzés... a helyi kórház nőgyógyász főorvosa azt mondta, beképzelem :) egyszóval akárhova mentem, szarták le magasról a bajomat és egyszerű ránézéssel írták fel a gyógyszeres kúrákat...szájon át szedendő gyógyszerből a párom is kapott, sőt krémet is használt ő is...a sok orvos okozta csalódás miatt szeretném kipróbálni ezt az injekciós kúrát és a párom is benne lenne...ezért szeretnék információt. 20 éves vagyok és körülbelül 5 éve ezzel küzdök és már nem bírom elviselni :(
2012. máj. 24. 13:36
 9/13 A kérdező kommentje:
azt kifelejtettem, hogy egyszer se jutott eszébe semelyik orvosnak, hogy tenyésztést rendeljen el, vagy hasonlót...benyúltak a kis fém szarjukkal, hümmögtek egyet és felírták a sok sz*rt :)azt mondták, hogyha javul menjek vissza és úgy még a rákszűrést is meg tudják csinálni..hát engem azóta se láttak és nem is fognak...több pénzt költöttem ezekre mint akármi másra 20 év alatt...ez azért elkeserítő
2012. máj. 24. 13:44
 10/13 Móni1133 válasza:
Sziasztok ! én pontosan ugyanilyen helyzetben vagyok , bár én még csak másfél éve szenvedek havonta legalább egyszer hüvelygombától és a vele járó állandó túrós váladéktól és egyéb mellékhatásaitól.. A dokim folyamatosan lenyomatta velem és a párommal is a gyógyszerkúrákat meg a krémeket .. volt cukormegvonásos diéta is ... szex előtt és után mindketten lezuhanyzunk .. szóval szerintem már MINDENT végigjártam de a kezelések is maximum másfél hónapra szüntették meg a problémát , utána minden elölről kezdődik.. 21éves vagyok és a dokim csak annyit mond ez hajlam... hát köszi.. szóval nagyon érdekelne ez a gynavec nevezetű vakcina. Ez tényleg biztonságos megoldás , nem egyfajta nagy dózisú hormonkezelés ? Kérlek ,akinek van tapasztalata , írjon, mert én már úgy érzem csak ez lehet a megoldás ! Köszi
2012. aug. 10. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!