Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi van a mai lányokkal?

Mi van a mai lányokkal?

Figyelt kérdés
Tele van a Nők egészsége kategória 12 évesek sipákolásával, hogy hogyan mondják el anyukájuknak azt, hogy megjött a menzeszük.Ez természetes dolog.Anyukájuk örülne, hogy a lányuk megbízik bennük, mert ebben semmi szégyelnivaló nincs.Kb. ilyenek a válaszok: "Jaj, de hát ez olyan ciki, ég a pofámról a bőr, inkább leugrok egy felhőkarcolóról, mint hogy elmondjam." Bárcsak normálisak lennének a mai tinik.
2012. máj. 23. 18:04
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Hú de jó kérdés! :) Én sem értem, miért olyan nehéz olyan dologról beszélni, ami a világon a legtermészetesebb. Az ilyen félős lányok anyukája helyében, és mélységesen sérve érezném magam, hogy nem bízik bennem annyira a lányom, hogy elmondja, hogy megjött a menstruációja!
2012. máj. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
*én mélységesen. Első voltam.
2012. máj. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! Én is vérig lennék sértve...Akarnak gyereket? Hát akkor muszáj menstruálniuk! Ez az élet rendje.Nem túl kellemes érzés, de túl lehet élni.
2012. máj. 23. 18:17
 4/10 anonim ***** válasza:
Én most 20 éves vagyok, de amikor 9 évesen először megjött, akkor én sem mertem elmondani, illetve azt hittem, hogy valami "megsérült" ott lent bennem, mert csak 3 napos kevés barnázás volt. Következő hónaptól viszont jó sok piros vér jött, raktam is be a betétet egyből stb., anya a bugyimról vette észre, hogy megjött, mert rákerült egy pici foltban. Azért nem mondtam el, mert nem akartam. Megoldottam magamnak, nem ért meglepetésként, mert tudtam, hogy meg fog jönni egyszer. Nem akartam, hogy anya ezzel foglalkozzon.
2012. máj. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is olvastam ezeket a kérdéseket, nekem is furcsa volt, hogy ilyen dolgokat nem mernek az anyukájukkal megosztani, nekem annak idején abszolút nem jelentett gondot, sőt anyukám világosított fel ezekről a dolgokról.

Az oka egyébként az lehet, hogy régen sokkal összetartóbb volt a család, sokkal érzékenyebbek voltak az emberek a másik gondjára, ma meg szinte mindenki magával törődik, meg aztán lehet hogy sok szülő úgy van vele, hogy majd felvilágosítják a suliban, vagy maga utána néz egy könyvben, újságban vagy a tv-ben. Meg ezek a lányok eleve szégyenlősek voltak. Nem biztos, hogy ez az általános.

2012. máj. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mert a feje tetejére van állva a világ... Mondok én még jobbat is: mibe fogadunk, hogy a "pasijuknak" elmondják? Lassan már ott tartunk, hogy anya=ciki...
2012. máj. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Sokszor olvasom, hogy az anyukájuk nem akar beszélni ilyen dolgokról a lányokkal. Akkor viszont az anyuka ne csodálkozzon, ha nem bízik benne a lánya.
2012. máj. 24. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsó válaszolóval. Nem is annyira biztos, hogy a gyerekek (csak) a hibásak abban, hogy nem alakult ki az anyukájukkal egy olyan kapcsolat, amibe nyugodtan belefér egy ilyen intim beszélgetés. A mai világban sokszor a szülők úgy gondolják, hogy a felvilágosítás az iskola feladata és ebben megnyugodva nem is tesznek otthon semmit. Ezért nem feltétlenül a gyerekeket kell okolni.
2012. máj. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ez igaz.De mégis! Ezt elkell mondani. Édesanyjuk úgyis rájönne, akkor meg? Én mindent elmondtam anyukámnak és lám, nem lett semmi bajom ettől.
2012. máj. 24. 17:20
 10/10 anonim ***** válasza:
Én most vagyok 21 éves, mikor nekem 11 éves koromban megjött, kb. hajnali 5-6óra lehetett, elmentem pisilni de akkor már menthetetlen volt minden azt mamám kint ült már a konyhában és akkora nagy természetességgel fordultam oda hozzá hogy megjött mint amilyen természetes maga az egész. Sajnos ép egy hetes táborba indultam (vinni akartam 7 darab betétet hogy az úgy is elég :) ), tehát gondolhatjátok, hogy el volt rontva semmi fürdőzés meg hasonló :)
2012. máj. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!