Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikor jön már meg az első...

Mikor jön már meg az első menstruációm?

Figyelt kérdés

12 éves leszek pár hónap múlva, és egyre jobban várom a menstruációt, mert egy csomó osztálytársamnak megvan, és nagyon kellemetlen lenne, ha utolsó lennék a sorban. Egy kicsit furcsa, ha így visszanézzük, mert:

- kábé két éve van fehérfolyásom

- pattanásos vagyok

- másfél éve minden olyan helyen szőrös vagyok, ahol "kell"

- néha fáj a hasam

- gyorsan növök

- másfél éve nő a mellem

- mostanában szomorúbb vagyok, és idegesebb

Ha ezek megvannak, elvileg már menstruálnom kéne (illetve bocsánat: simán lehetséges hogy menstruáljak!) De nem jön meg! Szinte napi rendszerességgel van fehérfolyásom (sőt, nem kell az a "szinte", hisz mindennap van), és minden olyan tünetem megvan, amit minden kérdésnél, minden honlapon, tinimagazinban írnak! Egyszer, még szeptemberben találtam egy halványbarna foltot a bugyimban, de arról különben sem tudom, hogy mi volt és ez már úgyis régi. Viszont egyre többet gondolok arra, hogy megjön. Kérlek ne írjatok olyanokat, hogy "nagyon rossz", meg "hülye vagy, miért várod?", mert lehet hogy nem kellemes, de az pláne nem az, ha valami miatt kilógsz a sorból, és ezért kibeszélnek.

Ráadásul barna bőrű, barna hajú, barna szemű vagyok, így állítólag korán érek, legalábbis egy helyen ezt olvastam.

Tegnap azt mondtam, hogy "francba már, csak nem fog felkészületlenül érni!" és kivettem anyukám szekrényéből három betétet, csak a biztonság kedvéért, na. Azóta ezeket őrizgetem, és nem értem hogy miért nem jön már meg, hisz ti is láthatjátok, hogy nem vagyok fejletlen.

Szerintetek?


2012. márc. 9. 15:59
1 2 3
 21/24 anonim válasza:
Én is vártam,de már nem örülök neki. Soha nem értettem miért kell kicikizni azt akinek még nincs meg(nálunk is ez megy a suliba,főleg a fiúk piszkálódnak,hogy már biztos megvan,furiiiiii).
2014. dec. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:
Tudom régi kérdés de hidd el nem érdemes várni én utálom
2021. jún. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:

Szia!

Korulbelul ugyanigy vagyok en is.Neked azota mar megjott?Ha igen akkor mennyi ido mulva?

2022. jan. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
Szia utolsó én is így vagyok most. Neked már megjött?
2023. dec. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!