Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikor jön már meg az első...

Mikor jön már meg az első menstruációm?

Figyelt kérdés

12 éves leszek pár hónap múlva, és egyre jobban várom a menstruációt, mert egy csomó osztálytársamnak megvan, és nagyon kellemetlen lenne, ha utolsó lennék a sorban. Egy kicsit furcsa, ha így visszanézzük, mert:

- kábé két éve van fehérfolyásom

- pattanásos vagyok

- másfél éve minden olyan helyen szőrös vagyok, ahol "kell"

- néha fáj a hasam

- gyorsan növök

- másfél éve nő a mellem

- mostanában szomorúbb vagyok, és idegesebb

Ha ezek megvannak, elvileg már menstruálnom kéne (illetve bocsánat: simán lehetséges hogy menstruáljak!) De nem jön meg! Szinte napi rendszerességgel van fehérfolyásom (sőt, nem kell az a "szinte", hisz mindennap van), és minden olyan tünetem megvan, amit minden kérdésnél, minden honlapon, tinimagazinban írnak! Egyszer, még szeptemberben találtam egy halványbarna foltot a bugyimban, de arról különben sem tudom, hogy mi volt és ez már úgyis régi. Viszont egyre többet gondolok arra, hogy megjön. Kérlek ne írjatok olyanokat, hogy "nagyon rossz", meg "hülye vagy, miért várod?", mert lehet hogy nem kellemes, de az pláne nem az, ha valami miatt kilógsz a sorból, és ezért kibeszélnek.

Ráadásul barna bőrű, barna hajú, barna szemű vagyok, így állítólag korán érek, legalábbis egy helyen ezt olvastam.

Tegnap azt mondtam, hogy "francba már, csak nem fog felkészületlenül érni!" és kivettem anyukám szekrényéből három betétet, csak a biztonság kedvéért, na. Azóta ezeket őrizgetem, és nem értem hogy miért nem jön már meg, hisz ti is láthatjátok, hogy nem vagyok fejletlen.

Szerintetek?


2012. márc. 9. 15:59
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
83%
Szívesen:) Örülök, ha segítettem:)
2012. márc. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
49%
Szia! Teljesen megértelek! Én is nagyon vártam,aztán már úgy gondoltam,majd megjön vmikor...aztán kiderült,h második lettem az osztályban a többiek közül...;) Amúgy tényleg nem egy kellemes dolog,de a női élet velejárója! Muszáj elfogadni! Én speciel szeretem,pedig erős hasgörcseim vannak... De nem is értem,miért fújják fel ennyire ezt az egészet!... 34/N
2012. márc. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
64%
Lehet h azert nem jon meg mert izgulsz nagyon. :)
2012. márc. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim válasza:
77%
ugyan ez van velem agusztusban leszek 12 már van fehér folyásom fél éve és a koromhoz "illően" nézek ki az osztályból már bazi sok mindenkinek megjött és vanak páran akiknek véletlenül úgy van a betétjük a táskájukban hogy tök "véletlen" kilátszik én is megőrülök tölle de azt olvastam a stresz nem jó neki azóta lenyugodtam és már egyszer volt barna folyásom úgyhogy sok sikert!!!
2012. márc. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Emberek ez mi lehet? :S Tegnap este óta enyhén fáj a hasam, de nem is ott ahol általában szokott, tehát nem a gyomrom fáj, és egész nap a suliban is kellemetlen volt! Így alapból csak olyan furcsa érzés, de néha enyhén belenyilal! Nem értem, mi ez. Megnéztem, és csak a szokásos fehérfolyás van, de ugye nem fáztam fel vagy ilyesmi? Mi lehet ez?
2012. márc. 12. 16:35
 16/24 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nemsoká megjön. A menstruációs fájdalom szerintem elég jellegzetes, az ember akkor is felismeri, ha még sosem menstruált:DDD Legalábbis én az első előtt megismertem.

Egészen lent fáj, majdhogynem a szőrös résznél. Kisugározhat a derékba, esetleg a lábakba is.


De az is lehet, hogy felfáztál.

Nem csíp, ha pisilsz?


Ha pár napon belül nem múlik a fájdalom és nem jön meg, akkor menj el dokihoz.

2012. márc. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Nem, nem csíp. Remélem ez nem felfázás. :)

Köszönöm az eddigi válaszokat, de még írhattok véleményt, tanácsot!

2012. márc. 12. 16:49
 18/24 anonim válasza:
Egyáltalán nem baj, ha 12 évesen nem menstruálsz.ha a többiek ezzel csúfolnak az inkább nekik ciki nem neked.miert fáj az nekik ,hogy neked nem jött még meg?azert nem kellemes ,szóval ne várd ennyire:D
2012. ápr. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
azóta megjött már ? :)
2013. jún. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
23%
10 éves vagyok és piros pöttyök vannak a bugyimba és szőrős a nunim és ahol kell. és a hasam egyre gyakrabban fáj. lehet hogy korai mert azt mondták és kérek tippeket
2013. nov. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!