Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikor jön már meg az első...

Mikor jön már meg az első menstruációm?

Figyelt kérdés

12 éves leszek pár hónap múlva, és egyre jobban várom a menstruációt, mert egy csomó osztálytársamnak megvan, és nagyon kellemetlen lenne, ha utolsó lennék a sorban. Egy kicsit furcsa, ha így visszanézzük, mert:

- kábé két éve van fehérfolyásom

- pattanásos vagyok

- másfél éve minden olyan helyen szőrös vagyok, ahol "kell"

- néha fáj a hasam

- gyorsan növök

- másfél éve nő a mellem

- mostanában szomorúbb vagyok, és idegesebb

Ha ezek megvannak, elvileg már menstruálnom kéne (illetve bocsánat: simán lehetséges hogy menstruáljak!) De nem jön meg! Szinte napi rendszerességgel van fehérfolyásom (sőt, nem kell az a "szinte", hisz mindennap van), és minden olyan tünetem megvan, amit minden kérdésnél, minden honlapon, tinimagazinban írnak! Egyszer, még szeptemberben találtam egy halványbarna foltot a bugyimban, de arról különben sem tudom, hogy mi volt és ez már úgyis régi. Viszont egyre többet gondolok arra, hogy megjön. Kérlek ne írjatok olyanokat, hogy "nagyon rossz", meg "hülye vagy, miért várod?", mert lehet hogy nem kellemes, de az pláne nem az, ha valami miatt kilógsz a sorból, és ezért kibeszélnek.

Ráadásul barna bőrű, barna hajú, barna szemű vagyok, így állítólag korán érek, legalábbis egy helyen ezt olvastam.

Tegnap azt mondtam, hogy "francba már, csak nem fog felkészületlenül érni!" és kivettem anyukám szekrényéből három betétet, csak a biztonság kedvéért, na. Azóta ezeket őrizgetem, és nem értem hogy miért nem jön már meg, hisz ti is láthatjátok, hogy nem vagyok fejletlen.

Szerintetek?


2012. márc. 9. 15:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
43%
Örülj neki míg nincs, kevesebb gondod van, 14 éves korodig - ne aggódj - te is sorra kerülsz.
2012. márc. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
60%

Én nem értem miért kell ebből ekkora problémát csinálni.

"nagyon kellemetlen lenne, ha utolsó lennék a sorban"

1. Miért? Miért ciki az, ha vkinek később jön meg?

2. Mi köze van hozzá bárkinek is, hogy ki menstruál és ki nem? Miért kell ezt körbekürtölni? Komolyan mondom, ha téged ennyire zavar, hogy te lennél az utolsó, akkor mondd azt, hogy neked is megvan már.

Ennyi. Ki fogja leellenőrizni? Vki letépi rólad a bugyit és belenéz, vagy van-e benne betét és véres-e?


A lányok nem egyforma ütemben érnek. 16 éves korig tök normális, hogy még nincs meg. Nincs ebben semmi csoda. Mellékesen megjegyzem, hogy az ÁTLAG is 13 év körül van, tehát még mindig van több, mint 1 éves az ÁTLAGIG!


11 évesen nem is értem miért gondolod azt, hogy menstruálnod kellene. az én koromban (pedig nem vagyok öreg, 21 éves) 11 évesen még alig volt meg pár lánynak.

A legtöbbnek 14-15 éves korában jött meg.


Én nem mondom, hogy ne várd, mert nem baj az, Én is vártam, ahogy a legtöbben, de felesleges ebből ekkora ügyet csinálni.

Semmivel sem fog hamarabb megjönni, ha minden egyes nap kényszeresen ezen szenvedsz.

2012. márc. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
69%
Lesz még olyan amikor visszasirod ezt az időszakot. Egyáltalán nem kellemes a menstruáció. Még bőven ráérsz aggódni. 14-15 éves korodig egyáltalán késő az első menstruáció.
2012. márc. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

16:09

Hidd el, én is ezt kérdezem, hogy mi köze van hozzá bárkinek és egyáltalán mért ciki, ha később jön meg, de sajnos nekem olyan köcsög osztálytársaim vannak, hogy megnetudd. Próbálnak r*banckodni (már megbocsássatok a szóért), játszák hogy ők a "tinilányocskák", és - hihetetlen, de - valóban lenézik azt, aki még épphogy tudja, mi a normális és nem teszik ugyanezt. Egy három-négy tagból álló klikk összeáll, és nyavalyognak, hogy "úristennn, jaj a PMS -em, nagyon rosszul vagyok"... Amikor pedig odamegy az ember, hogy beszélgessen (mert barátnők vagyunk) és rákérdez a dologra, furán néznek rád és legyintenek, hogy: "á, semmi..." Gyakorlatilag azt vágják a képembe, hogy: "maradj már, hiszen téged fejletlennek tartunk, még gyerek vagy, egy senki, aki nem hord kitömött melltartót, és nem nyavalyog a nemlétező ciklusáról... Rád ez nem tartozik." Hát b+ (újfent bocsánat) ezt én azért tartom érdekesnek, mert a "nagylányok" közül kettővel jóban vagyok és egyszer, amikor "bizalmasan" beszélgettünk, tudod, mint lány a lánnyal, akkor azt mondták, hogy nekik még szőrük sincs. Ezt én nem tartom gáznak, mert ebben semmi sincs, csak akkor ne menőzzön és ne nézzen le senkit. Persze, van az osztályban, akiknek már tényeg megvan, de ők ezzel nem váltak sztárrá, és nem is játszák meg magukat.


Huhh, na most kiadtam dühömet. :) Szeretnék valami kedveset mondani nektek, amiért segítetek, de peripllanat nem jut eszembe semmi :/

2012. márc. 9. 16:34
 5/24 anonim ***** válasza:
Ha százszor megkérdezitek, erre akkor is csak a következő válasz adható!!!: Mindenkinek másképp fejlődik a teste, tehát mindenkinek máskor. Akkor a legvalószínűbb amikor anyukádnak is megjött!!
2012. márc. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
71%

Értelek én, a gyerekek iszonyatosan utálatosak tudnak lenni.

De nincs az osztályodban olyan, aki normális? Barátkozz azokkal. A hülyéket meg le kell szarni.

Két dolgot tehetsz:

1. Te is azt mondod, megvan, elkezdesz te is látványosan panaszkodni a nemlétező PMS-edről és a vérzésed erősségéről, d ez esetben ugyanolyan leszel, mint ők.

2. Éretten kezeled a helyzetet és

a) szimplán leszarod őket, nem foglalkozol velük, ha látványosan panaszkodnak, akkor nem reagálsz semmit és kész

b) kedvesen megjegyzed, hogy mennyire sajnálod, hogy ilyen rosszul vannak, és esetleg tanácsot adsz nekik, hogy hogy lehetne jobb. Pl. elmondod, hogy a nővérednek/anyukádnak nagyon bevált az xy gyógyszer vagy a meleg vizes borogatás vagy az xy féle gyógytea.

Esetleg kedvesen megjegyzed, hogy milyen jó, hogy neked még nem kell ezzel bajlódni. Vszínűleg néznek egy jó nagyot és leszállnak rólad:D (Esetleg hozzáteheted azt is, hogy de legalább később is fogsz klimaxolni..:DDD)

c) Elmagyarázod nekik kedvesen és értelmesen, hogy nem ez határozza meg azt, hogy ki milyen ember, vagy hogy mennyire érett. Az, hogy emiatt csúfolnak pont azt bizonyítja, hogy attól, hogy vkinek megjön a vérzése, még nem lesz érett.

3. Utálatosra veszed a figurát, és mikor egyszer hasonló megjegyzést teszel, jó hangosan megjegyzed, hogy privátban mást mondtak a menzeszük meglétéről.

Ezt a verziót nem ajánlom, mert egyrészt baromira fognak utálni, ami sosem jó, másrészt te is lealacsonyodsz az ő szintjükre.


Választhatsz. Én a 2. b verziót javaslom:)

2012. márc. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
39%
2 dolgot tehetsz = 3 dolgot tehetsz:D
2012. márc. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
43%

Én is már nagyon várom!! Egyszer voltam nőgyógyásznál h minden rendben van "odalent" és azt mondta nyárra megjön :p Már nagyon várom!!!

13/L

2012. márc. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
77%

Még mindig én vagyok.

Tudom, az én véleményem nem sokat számít, ilyen korban a tinik jobban adnak a többi tini véleményére, de:

meglepően érettnek tűnsz a korodhoz képest. Már alapból az, hogy szépen, helyesen írsz és érthetően, összeszedetten, szépen fogalmazol.

Komolyan mondom, felüdülés egy ilyen írást olvasni itt gyakorin, mert bizony azt látom, hogy a 17-18 évesek sem képesek értelmesen megfogalmazni amit akarnak.

Összeszedetlenül, érthetetlenül írnak töménytelen mennyiségű helyesírási hibával.

Erre itt vagy te 11 évesen:)

Gyanítom, hogy a látványosan PMS-től szenvedő lánykák az osztályodban sokkal kevésbé értelmesek, mint te.

Legyél büszke magadra!


Az eredeti kérdésedre pedig: tényleg nem lehet előre megmondani:) Nekem az első menzeszem előtt nagyon sokáig volt folyásom. De aztán csak megjött:)

Az nagyjából igaz, hogy kb. akkor jön meg, mikor édesanyádnak. Ez sem mindig igaz, de nagyrészt beválik.

Ha anyukád későn érő volt, akkor te is várhatsz még rá szerintem egy darabig:)


De nekem az a meglátásom, hogy minél jobban izgulsz rajta, annál inkább nem akar megjönni. Végül is a stressz is hatással van a hormonrendszerre meg a ciklusra.

Én is sokáig izéltem rajta, hogy mikor jön már meg,görcsöltem rajta folyamatosan. Aztán egyszer úgy voltam vele, "leszarom, majd megjön, amikor meg kell jönnie". Aztn meg is jött pár hét múlva:P

2012. márc. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket! :)

Neked viszont külön köszönettel tartozom, kedves utolsó, mert ilyen jókat írtál nekem! Mostmár inkább nem fogok ezen agyalni, izgulni folyamatosan, és a nagyképű lányokat is megpróbálom észhez téríteni! :) Remélem menni fog.

2012. márc. 9. 17:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!