Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan szabadulhatnék meg...

Hogyan szabadulhatnék meg végre a hüvelygombától? Főleg olyanokat kérdezek, akik hosszas betegség után gyógyultak meg.

Figyelt kérdés

Már lassan egy éve vagyok beteg, és egyfolytában kiújul. Tudom, hogy volt már ezer ilyen kérdés, mindet végig is olvastam.

Párommal már az idejét sem tudom, hogy mikor szeretkeztünk utoljára. Őt kizárhatjuk, mert biztos nem lép félre, nem emiatt jön vissza a betegségem. Járok orvoshoz, minden hónapban felír nekem és páromnak is tablettát, plusz nekem hüvelykúpot. Mellette már lassan minden ruhámat, ágyneműmet, törölközőmet 90 fokon mosom, plusz még fertőtlenítőszert is használok mellette. Tampont már egy hónapja nem használok, pedig utálom a betétet. Emellett cickafarkteát is iszom, meg néha azzal öblítem a hüvelyem. Már mániákus vagyok ilyen téren, de ahogy elkezdem a hüvelykúpos kúrát és annak vége szakad, pár nap múlva már megjelenik megint egy kis folyás és napokon belül már látom, hogy visszatért. Nem tudom, az ilyen erős kúra egyáltalán jó a szervezetemnek? Nektek mi segített? Köszönöm előre is a segítségeteket, nagyon el vagyok keseredve, és nem szeretném ha rámenne a kapcsolatom.


2009. jún. 6. 20:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
73%
Előző vagyok: a patikás hüvelygolyót használtam én is, nekem az is sokat használt, nekem sokkal jobban bejött, mint a Canesten (bár gyűlöltem, hogy 10 napig napi kétszer kellett, de megérte)
2009. jún. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
53%

Nekem eddig minden hónapban előjött ,de ma már nem. Grapefruit cseppet iszok, amit be lehet szerezni a rossmannban (1199ft),napi 2szer 10 csepp 2dl folyadékba é jo immunerősítő is.mert uyge a gomba akkor támad ha gyenge az immunrendszerünk. ezen kivül a mensi előtt,amikor sok a folyásom a dokim tanáscára irrigálok Colpo-Cleaner Laktózzal (dm,rossmann: 2000Ft körül van a kettő),de megéri. Nekem ezek bejöttek. Pedig teljesen esélytelennek tartottam,mert mondom minden hónapban a dokinál ültem és kaptam a méregdrága gyógyszrerkeet is,de azok sak addig voltak jok mig hazsnáltam öket!


Még egy jó tanács!Szerintem keress egy másik dokit,mert ez sztem nem igazán foglalkozik veled.Tönkreteszi a szervezeted ezzel a sok gyógyserrel és sajnos jelentős javulás ninsc,mert ugye hozzászoksz a káros anyagokhoz. Remélem tudtam segíteni! Próbáld ki a cseppet hidd el jó lesz,nem vesztel vele semmit sem,engem még a megfázásos időszakban is meggyógyított igy nem kellett antibiotikumot szednem (mert ugye az is kedvez a gombáknak). Jobbulást!

2009. jún. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a rengeteg tanácsot!

Úgy döntöttem, hogy jövő héten azért elmegyek az orvosomhoz, hogy viszgáljon meg és mondja meg, mit gondol. Aztán veszek Colpo Cleaner hüvelyöblítőt, és a grapefruitcseppeket is kipróbálom. Most mintha enyhültek volna a panaszaim, de mindenesetre jobb elővigyázatosnak lenni.

Köszönöm mindenkinek!

2009. jún. 7. 18:40
 14/17 A kérdező kommentje:
Ja és visszaveszek a cukros ételekből is, ha lehet, nem fogyasztok ilyet. (édesítőt azért lehet, vagy azt sem?) Valamint a fehér lisztes ételeket is megpróbálom kerülni.
2009. jún. 7. 18:42
 15/17 anonim válasza:
91%

szia,

nekem is volt hasonló problémám. nekem a kamilla tea jelentette a megoldást. napi egy tea langyosan, és pár nap alatt elmúlt.

az étkezés tényleg fontos, a lúgosítás tényleg jó ötlet, ott nekem kígyóubborka vált be, amennyit csak tudsz belőle enni, napi szinten, ez lúgosít a legjobban a zöldségek közül.

a sok gyógyszer meg csak gyengíti az immunrendszered, amitől még inkább előjöhet a gomba...hagyd abba ezeket, meg a hüvelyöblítőket, hagyd, hogy a szervezeted saját magát állítsa helyre

2009. jún. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Most ott tartok, hogy igyekszem nem sok cukrot vagy cukros ételt enni, rozsos kenyeret eszek. Vettem Colpo Cleaner irrigálót, és minden nap zuhanyzáskor kamillás főzettel kimosom magam. Mellette grapefruitcseppeket is "iszok" minden nap. A hétvégén szeretnék egy jódos Colpo Cleaner-kúrát is tartani, utána pedig egy laktózosat, mi erről a véleményetek? Meg szerettem volna kérdezni a nőgyógyászomat is mi ezekről a véleménye, de sajnos már nem kaptam e hétre időpontot... :(
2009. jún. 10. 21:38
 17/17 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok: nem szabad minden nap irrigálin,mert kimossa a hasznos bacikat is. a jódosnál készülj fel h csípni fog (nekem nem vált be mert utána ugyanugy előjött a gomba ,nem mulasztotta el), és után alkalmazni kell a laktózt hogy visszatelepítse a jo bacikat. csak akor irrogálj ha erős a folyásod (nekem ez a mensi előtt van 1héttel) vagy akor amikor nagyon furinak érzed a folyást.de ezt is csak laktózzal tedd és csak mondjuk 3napig napi 2szer. én igy tettem és jól vagyok. a sűrű irrigálás tönkrevág belül mindent hidd el.
2009. jún. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!