Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan szabadulhatnék meg...

Hogyan szabadulhatnék meg végre a hüvelygombától? Főleg olyanokat kérdezek, akik hosszas betegség után gyógyultak meg.

Figyelt kérdés

Már lassan egy éve vagyok beteg, és egyfolytában kiújul. Tudom, hogy volt már ezer ilyen kérdés, mindet végig is olvastam.

Párommal már az idejét sem tudom, hogy mikor szeretkeztünk utoljára. Őt kizárhatjuk, mert biztos nem lép félre, nem emiatt jön vissza a betegségem. Járok orvoshoz, minden hónapban felír nekem és páromnak is tablettát, plusz nekem hüvelykúpot. Mellette már lassan minden ruhámat, ágyneműmet, törölközőmet 90 fokon mosom, plusz még fertőtlenítőszert is használok mellette. Tampont már egy hónapja nem használok, pedig utálom a betétet. Emellett cickafarkteát is iszom, meg néha azzal öblítem a hüvelyem. Már mániákus vagyok ilyen téren, de ahogy elkezdem a hüvelykúpos kúrát és annak vége szakad, pár nap múlva már megjelenik megint egy kis folyás és napokon belül már látom, hogy visszatért. Nem tudom, az ilyen erős kúra egyáltalán jó a szervezetemnek? Nektek mi segített? Köszönöm előre is a segítségeteket, nagyon el vagyok keseredve, és nem szeretném ha rámenne a kapcsolatom.


2009. jún. 6. 20:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%

[link]


Egy próbát megérhet a dolog.

2009. jún. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ami még nehezíti a dolgom, hogy a párom jelenleg külföldön van, és én is megyek utána egy hónapon belül... Azért lenne jó ha most meggyógyulnék, mert külföldön nem igazán szeretném nőgyógyászhoz való rohangálással kezdeni az ottlétem... Az elég bonyolult lenne. Pedig ez az injekció nem hangzik rosszul. És nagyon örülnék, ha lehetne végre normális szexuális életünk úgy mint más pároknak...
2009. jún. 6. 20:33
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

Itt a 14:09-es válasz az enyém, olvasd el:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__13900..

2009. jún. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%

Biztos egyáltalán, hogy beteg vagy? Hány éves vagy? Nekem az életem során többször változott a folyás mennyisége, és mégsem vagyok beteg. Vannak nők, akiknek jóval erősebb a folyásuk, mint másoknak. Végzett kenetvizsgálatot az orvos, vagy csak rámondta, hogy az a baj?

A hüvelyöblítést viszont szerintem felejtsd el, az több kárt okoz, mint amennyi haszna van.

Esetleg étrendbeli változás is segíthet.

2009. jún. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
55%

Három javaslatom van:

1. menj el egy másik nőgyógyászhoz hogy egy "független" ember is megvizsgáljon és lásd mit mond

2. candida kúra!!!! Ami egy drasztikus étrendváltozást jelent! Tombol benned a gomba szerintem máshogy nemigen tudod kiírtani magadból!

3. Lugosíts mint az őrült! Csak olyanokat egyél amik lugosítanak!

2009. jún. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

És a cickafark az nem jó? Én eddig azzal próbálkoztam.

Egyébként kb egy hónapja voltam orvosnál. Újabb kapszulák, tabletták, beszedtem mind. Plusz 3 hüvelykúp, plusz canesten kenőcs. Mind megvolt. Utána kb 3 napra rá már gyanús volt a hüvelyfoylásom. (Őszintén szólva már arra sem emlékszem, milyen az ha "normális" váladék jönne a hüvelyemből...) Akkor utána vettem egy Canesten 3-as hüvelykúpot. Mellé kentem magam kenőccsel. És most úgy látom, kezdődik minden előlről.

Anyagilag sem bírom a végtelenségig a nőgyógyászhoz mászkálást.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

És a joghurtos tampon hogyan kell használni? És egyilyen irrigáló eszköz mennyibe kerül?

2009. jún. 6. 20:51
 7/17 A kérdező kommentje:
És ez a lugosítás mit jelent? Mit ehetk, és mit nem, vagy hol találok segítséget?
2009. jún. 6. 20:54
 8/17 anonim ***** válasza:
80%

szia,

én is ebben a cipőben jártam pár éve. A doki próbálkozott minden kencével, bogyóval, kúppal - de semmi eredmény. Aztán kenetet vett, és a labor eredmény alapján patikában készítettek hüvelygolyót, amit a köv. mensi után kellett elhasználni. Megtiltott mindenféle hüvelyöblítést, intim mosakodókat, csak hagyományos (Baba) szappant javasolt. Ennek lassan három éve, és azóta semmi gombás folyás. Pedig azóta gyereket szültem, és rendszeresen járok uszodába is.

Mindenképpen kerülni kell az édességet. és lehetőség szerint a fehér lisztes élelmiszereket is.

2009. jún. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

A legnagyobb bajom, hogy már csak 3 hetet leszek itthon, utána megyek külföldre. Ott meg végképp meg leszek lőve... Itthon még volt egy normális nőgyógyászom, hogy ott hogyan fogok ilyet találni? Akiben legalább így megbízok, mint ebben. Nem tudom. El vagyok keseredve, már nem tudom, mit csináljak.

A párom eddig is túl toleráns volt. Én viszont nem tudom, meddig bírom még!

2009. jún. 6. 21:36
 10/17 anonim ***** válasza:
75%

A tejsavas irrigálást próbáld meg, nekem az segített.

1 liter vízhez kell 1 evőkanál tejsav (gyógyszertárban lehet kapni, párszáz forint), azzal kell mindennap irrigálni 1-2 hónapig. Nekem antibiotikum szedésétől és a rendszeres uszodábajárástól fjött elő mindig, azóta sokkal ritkábban.

2009. jún. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!