Antibiotikum okozta hüvelygyulladás?
Gombás fertozésnél szagtalan a folyás,bakteriálisnál lehet sárgás,zoldes,buzos,halszagú.
A baktérium okozhat gombás fertozést,mert segíti a gombák szaporodását,és okozhat bakteriális fertozést,mert kioli a huvelyedbol azokat a jotékony baktériumokat,amik a védelmét szolgálják,és így konnyen elszaporodhatnak a káros bacik.
És okozhat egyszerre bakteriális és gombás fertozést is.
Menj el nogyógyászhoz csináltass huvelyváladék teyésztést.
Ha fertozés lesz az eredmény fogsz kapni gyógyszert,ha bakteriális,akkor antibiotikumot,ha gomba,akkor gombaolo gyógyszert.
Antibiotikum kezelés után mindig használj huvelyflóra helyreállítót:Vitagyn C
És ne feledkezz meg a természetes gyógymódokról sem.
A tengerisós ulofurdo nagyon jó ilyenkor.
Szedj gapefruit mag cseppet-gomba- és baktériumolo.
A leghatásosabb szer ilyenkor a Drags Imun-belsoleg szedni 2-szer 5 cseppet,és irrigálni vele,bekenni vele a huvelyt és a szeméremtestet.
Az fertozés nem nagyon szokott magától elmúlni,megeshet,hogy ideiglenesen enyhulnek a tunetek,de attól még ugyanúgy jelen van,és károkat,szovodményeket okoz-roncsolja a szoveteket,meddoséget,sebeket,méhszájsebet,daganatot okozhat.
Szerintem mindenképp menj el nogyógyászhoz,jobb idoben megelozni a bajt.
Az akut hüvelygyulladás általában felfázás, antibiotikum-szedés, fogamzásgátló szerek, vagy fertőzött fürdővíz miatt alakul ki.
A szervezet méregtelenít
A hosszú időn át fennálló, időszakos fellángolásokkal súlyosbított gyulladásoknál a betegség okai a szervezeten belül keresendők.
Ha az immunrendszer és a hüvely helyi védekezőmechanizmusai legyengülnek, akkor a hüvelyben jelen lévő baktériumok és/vagy gombák – melyek egészséges nőknél is jelen vannak, de panaszokat nem okoznak – túlszaporodnak, és különféle gyulladásos tüneteket okoznak.
• Érdemes tudni! Más esetekben a szervezetben felhalmozódó salak- és méreganyagoknak „köszönhető” a gyulladás. Ilyenkor a kiválasztás szokásos csatornáin keresztül – széklet, vizelet, verejtékezés – a felesleges vagy kóros anyagcseretermékek már nem képesek teljes mértékben kiürülni a szervezetből. Ezért a test – vészreakcióként – további útvonalakat keres, például a hüvelynyálkahártyán keresztül, vagy bőséges menses formájában távolítja el a toxinokat. Ezek azonban erősen ingerlik a szöveteket, és gyulladásos reakciót okoznak, baktérium- vagy gombafertőzés nélkül is.
Komplex kezelés kell!
Minél elhúzódóbb lefolyású a hüvelygyulladás, annál kevésbé hat rá az antibiotikum. A megfelelő eredmények elérése érdekében olyan módszereket kell alkalmazni – a hüvelyi pH-egyensúly helyi védelme és regenerációja mellett –, amelyek a szervezet egészére, így az immunrendszerre is kedvező hatást gyakorolnak!
Tehát segítik kiürülni a felhalmozódott kóros anyagcseretermékeket, és az anyagcsere helyreállításával gátolják az új toxinok túlzott mértékű keletkezését. A terápia kezdetén kötelező a szülész-nőgyógyász szakorvosi vizsgálat, a citológiai vizsgálattal egyetemben, a kórokozók kimutatása miatt.
Vérvizsgálat is ajánlott a Chlamydia- és a Candida-fertőzés szűrése miatt! A vizsgálati eredmények megvárása nélkül is érdemes elkezdeni a szervezet méregtelenítését, például léböjtnapokkal vagy léböjtkúrával, infraszauna-használattal, nyiroktisztító készítmények szedésével, rendszeres mozgásprogramokkal, gyógyteákkal. Esetenként különböző diéták – krumpli-, Candida-diéta, reformtáplálkozás – bevezetése is javasolt.
Természetes csíraölőket használj!
A hüvely és a szeméremtest helyi kezelése már az első tünetek jelentkezésétől kötelező természetes gomba-, baktérium- és vírusölő szerekkel és gyulladáscsökkentőkkel. Így például hasznos a hígított grépfrútmag-cseppel, jódtartalmú készítményekkel, továbbá gyógyteákkal – zsálya, kamilla – és illóolajokkal – például levendula, teafa – való hüvelyirrigálás és külső lemosás.
Jó tudni!
* A hüvelyregenerációt és a megelőzést segítik a tejsavbaktérium-tartalmú kúpok és a tejsavas irrigálás.
* A hüvely baktériumflórája szoros kapcsolatban van a vastagbél baktériumflórájával, ezért a bélbaktériumflóra-rendezés is elengedhetetlen. (Hylak forte)
* Az immunerősítés már a kúra kezdetétől fontos sajátvér-injekcióval vagy gyógynövényekkel, úgymint macskakarom, lapacho tea, Echinacea.
* Mosószer-, kozmetikum-, óvszer-túlérzékenység és a cukorbetegség is provokálhat hüvelygyulladást!
* Segíthet még a problémán a vízfürdőkúra, az akupunktúra, a neurálterápia,a moxa terápia,a reflexológia,a fitoterápia,a homeopátia és a lelki háttér tisztázásához a kineziológia.
Semmilyen tusfürdőt/szappant ne használj az intim részen!!! Csak tiszta vízzel vagy cickafarkfű teával mosakodj ezen a területen.
-csak 100% pamut fehérneműt használj, amit minden mosáskor főzz ki, és nem árt vasalóval átgőzölni.
- az intim betétbol,pamutot, légáteresztőset használj, semmiképpen ne legyen illatos. Az intimbetétet naponta többször cseréld, és csepegtess a betétre 1-1 cseppet a teafa-, és a levendula illóolajból.
Ne használj tampont.
Nagyon jo az anionos betét.
-az altest környékére 1x használatos törölközőt használj, azaz mindig tisztával töröld magad.
-semmilyen intim törlőkendőt és kencét,ne használj!
-ha lehet óvakodj a közvécéktől, ha nem tudod ezt elkerülni, akkor ügyelj rá, hogy semmiképpen ne ülj a deszkára, és mindig moss előtte és utána kezet.
-lehetőleg kerüld a szűk alsóneműt, és az olyan nadrágokat/nejlon harisnyanadrágot, amik szorosan rád tapadnak, és nem tud szellőzni a bőr.
a tanga a legrosszabb választás,mert átkerulhetnek a baktériumok a végbeledbol a huvelydbe
-amig a fertozés fennáll,keruld a sexet,és ha már gyogyult vagy,akkor is figyelj arra,nehogy a partnered visszafertozzon
A huvelygyulladás gyógyításához elobb meg kell tudni,mi okozza a panaszokat-gomba,baci...
ehhez huvelykenetet kell vennie a nogyogyásznak és vizeletmintát-mert átterjedhet a hugyutakra is a fertozés,hogy a laborban megállapítsák,vagy bakterologus is megcsinálhatja a vizsgálatot.
A kórokozot ki kell irtani-szájon át és/vagy helyileg,huvelyben alkalmazott szerekkel.
Ujra kenetet kell venni a huvelybol és ha negatív az eredmény,eltunt a korokozo,vissza kell állítani a huvely természetes baktériumflóráját tejsavbacilusokat tartalmazo szerekkel
Használsz intim szappant,torlokendot vagy bármilyen mesterséges kencét ezeken a teruleteken?
Alegtöbb intim mosakodó tartalmaz sodium lauryl sulfat-ot, ami egy nagyon agresszív zsíroldó, és szinte teljesen lemarja a bőr természetes védelmi rétegét, intim mosakodóban alkalmazva az intim zóna kényes ph-ját is tönkreteszi.Ha ezeket használod, akkor megágyazol a nőgyógyászati problémáknak. Az intim területeket tiszta vízzel kell tisztítani,esetleg néha természetes kecsketej szappannal,ha fertozésed van,akkor nagyon jók a cickafark,koromvirág teás lemosások vagy ha vízzel hígítod a teafaolajat vagy a grapefruit kivonatot és ezekkel is moshatod az intim részeket.Mert ezek a gyógyszerekkel ellentétben nem tesznek kárt a nyálkahártyában.
Az intim törlőkendo telis-tele van vegyi anyaggal. Meg egyébként is minek? Ezeknek a területeknek a túlzott ápolása több kárt csinál, mint hasznot.
Amikor huvelyfertozésed van magas hofokon mosd az alsonemuidet,tehetsz a mosáshoz pár csepp grapefruitmag cseppet-ez fertotleníti,aztán ha megszáraftak gozold át oket vasaloval-ez is a fertotlenítést segíti.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!