Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampont vagy betétet használto...

Tampont vagy betétet használtok? Áttudnátok szokni a másikra?

Figyelt kérdés

Én napközben mindig tampont használok, csak éjszakára betétet, vagy enyhébb napokon, ha itthon vagyok. Mostanában elég sok problémám volt gombával is, felfázással is, így a dokim olyan tanácsokkal látott el, hogy pl. ha tangát hordok, akkor azt felejtsem el, ha tampont használok szokjak le róla, stb.

A bugyival nincs probléma, már vettem egy "garnitúra" francia bugyit, de a tamponról egyszerűen nem tudok átszokni. Az enyhébb napokon még csak csak, de az erősebbeken egyszerűen nem érzem jól magamat betéttel. Minden egyes cseppnél elönt a fal fehérség kb, hogy csak nehogy mellé cseppenjen, avagy csak szívja be elég gyorsan a betét mielőtt elkezd csordogálni jobbra balra, konkrétan a hideg ráz sajnos tőle.

Ti hogy vagytok ezzel? Melyikhez szoktatok hozzá? Miért szeretitek azt jobban és áttudnátok-e szokni a másikra, ha azt tanácsolnák?


2012. febr. 2. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Én tampnozok...az elején betéteztem, de nagyon nem szerettem kellemetlen volt, mint ahogy te is leírtad...falfehérség, aggodalom stb...

Jó pár éve a tampont használom (még este is) és nem tudnék átszokni a betétre...valahogy taszít az egész...Nem érezném úgy jól magam a bőrömben...


N21

2012. febr. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én betétezek, és ha akarnék, sem tudnék átszokni, tekintve, hogy nem bírom feltenni még a legkisebbet sem. :S


22L

2012. febr. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Betétezek, kivéve ha úszni megyek, vagy futni. Szóval mind a kettő megy. Én a tamponnal nem érzem magam biztonságba, a betétnél megnyugtat az érzés, hogy nagy és kívül van és látom "meddig" van.

Gondolj arra, hány ezer, millió nő használja és én még nem áztam át nyolc év alatt a betéttel. Vagy tegyél be nagyobbat, mint amekkora indokolt, ha félsz vele.

:-)

20/L

2012. febr. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

En tampont hasznalok, regebben meg betetet hasznaltam de egyszeruen rosszul voltam tole. Kenyelmetlen volt, undorito, zorgott, es sokszor ereztem ahogy folyt ki a ver, fhuuu rendesen rosszul voltam tole. :) A tamponnal nincs gond, szinte mar eszre se veheto a menstruacio. Raadasul en csak tangat hordok, amibe a betetet nem lehetne beragasztani.


21/L

2012. febr. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 harisnyababee ***** válasza:
Én tamponról szoktam át betétre. Eleinte elég gáz volt, de elég hamar megszoktam. Kísérletezés kérdése, meg kell találni a neked leginkább megfelelőt. Én is kb az összes létező fajtát végigpróbáltam, mire kialakult, h melyik az amelyik minden szempontból megfelel. Akkora a választék, h sztem mindenki talál magának megfelelőt, csak rá kell szánni egy kis időt.
2012. febr. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én általában betétet használok, mert kényelmesebb, és jobb minél később tamponozni. Éjszakára mindenféle képpen betétet használok, mert 8-9 órát tamponnal nem lehet szerintem kibírni. Nappalra használj Libresse betétet, de éjszakait, mert az hosszú, és nem folyik ki. (én ezt nagyon szeretem, pedig nekem nagyon erős)de van hogy tampont használok.. pl:tesire :)
2012. febr. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!