Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet-e vért adnia annak, aki...

Giera kérdése:

Lehet-e vért adnia annak, aki éppen menstruál?

Figyelt kérdés
Szeretnék menni véradásra, ez már a sokadik lesz... és tudom, ha most kihagyom, akkor várnom kell rá 3 hónapot és lehet, akkor sem tudok emiatt elmenni. Vagy ezt ott kiszűrik? Még nem volt ilyen gondom, segítsetek!

2012. jan. 30. 18:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. jan. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
miért kell várnod 3 hónapot? akármikor adhatsz vért! de most inkább ne. bár nem szűrik ki, és a menatruáció alatt igen kevés a távozott vér mennyisége (főleg a fél literhez képest amit véradáskor leadsz), de szerintem nem szerencsés.
2012. jan. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet.
2012. jan. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nem is igazi vér a havi vér... :S
2012. jan. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Tehát... ha mégis megpróbálnám, akkor az később nem derülne ki, mikor még rengetegszer megvizsgálják? :D


Itt 3 havonta van, és ha máshová megyek, akkor nem ebbe a körzetbe számít. Év végén mindig összesítik az eredményt..

2012. jan. 30. 18:47
 6/7 anonim ***** válasza:

Bocs, de verseny van a körzetben?

Lehet, cinikusnak találsz emiatt, de én nem értem, mi a frászért ennyire fontos ez...elmész máshová, nem tök mindegy? Az ember azért megy vért adni, mert segít vele. Itt vagy ott, nem mindegy?! A véradókönyvedbe beleírják mindenhol. Én Budapesten hol a Karolina útra megyek, hol a Péterfybe, hol az Arany J. utcába, hol kitelepült véradásra... annyira mindegy.

2012. jan. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jobb helyeken csak évente 3 alkalommal adhatunk vért, mi nők. Egyébként nem érdekel senkit ha menstruálsz. Legfeljebb nagyobb eséllyel leszel rosszul, de rajtad kívül másra nem lesz hatása.
2012. jan. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!