Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Beszéljek a nőgyógyászommal,...

Beszéljek a nőgyógyászommal, vagy menjek mammográfiára?

Figyelt kérdés
Az a problémám,hogy annyira félek,hogy csomót találok a mellemben,hogy mikor önvizsgálatot csinálok én valamit mindig érzek itt-ott,ami persze nem csomó,de én már bebeszélem.Viszont az én nőgyógyászom,vagyis eddig 2höz jártam,de sem az első /ő már nyugdíjba ment ezért lett új/sem a mostani,nem vizsgálja meg a mellem méhnyakrákszűréskor.Szóval a kérdésem az,hogy mondjam neki,hogy legyen olyan kedves,nézze meg nekem már azt is,vagy ez így hülyén hangzik? Vagy pedig nem tudom,hogy mammográfiára lehet beutalót kérni háziorvostól,hogy megvizsgálják? Mert anyunak kötelezően kell járnia,mivel ugye elérte azt a kort,de én még csak 23 vagyok,és nem tudom,hogy ettől függetlenül nekem félévente mondjuk /mint a rákszűrést/megcsinálnák? Bocsi,ha hülyén hangzik a kérdésem,de tényleg nem tudom ez hogyan működik.Köszi,aki érdemleges választ ad!

2012. jan. 30. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:

A nőgyógyászt kérd meg, hogy vizsgálja meg. Bár jobb lenne olyan orvost keresni, aki magától is megteszi, mert hozzátartozna ez is...

A mammográfiának fiatal korban rákkeltő hatása lehet, úgyhogy nem tanácsos....

2012. jan. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi.Ezt nem tudtam a mammográfiáról :S.Ja hát igen úgy tűnik az én városomban mégsem egyértelmű a dokiknak,hogy ez a vizsgálat része.Hát csak érdekes ez is,hogy nekem kellene szólnom a dokinak.Na meg hát hogyan,ugye,ha neki ez nem evidens,hogy meg kéne csinálnia...
2012. jan. 30. 20:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Menj nőgyógyászhoz, aki megvizsgál, és az alapján eldönti, hogy kell-e mammográfiára menned, vagy sem.
2012. jan. 31. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A mammográfiával óvatosan!!

Sugárterhelés az bizony a cicidnek! és pont amitől félsz arra lehet rossz hatással.


A cici vizsgálatot pedig minden nő magának tudja a legalaposabban és legeredményesebben elvégezni, mert amikor az orvos észreveszi, az bizony már kb 1 cm átmérőjű.

Nálad jobban senki sem ismerheti a melleidet.

2012. jan. 31. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"nekem félévente mondjuk /mint a rákszűrést/megcsinálnák?"


miért jársz félévente rákszűrésre? Veszélyeztetett vagy, vagy egy kicsit hipochonder?

2012. jan. 31. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Volt egy LLETZ műtétem és azóta jobbnak látom,ha félévente elmegyek.Nem fáj,időmből kitelik,és az egészségem érdekében félévente kibírok egy vizsgálatot.De ezért is lehet lehurrogni,meg meg hipochondrezni!
2012. jan. 31. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!