Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 23 évesen elmehetek mammográfi...

23 évesen elmehetek mammográfiára?

Figyelt kérdés

Már több mint fél éve kezdődött, hogy időnként fáj a bal mellem. Aztán kezdett sűrűsödni, és meg tudtam figyelni, hogy pontosan hol fáj, mert nem az egész mellemről van szó. Illetve nem úgy fáj, hogy folyamatosan mindig, hanem kis ideig tompán, vagy ha valahogy úgy mozdulok akkor pár pillanatra olyan erősebb szúró jellegű fájdalmat érzek. Két hét múlvára kaptam időpontot nődokihoz, gondolom kell beutaló mammográfiára.

A családban már volt rosszindulatú emlődaganat, ezért tartanám fontosnak a vizsgálatot.


2009. júl. 1. 14:50
 1/6 A kérdező kommentje:

A fájdalom abszolút más jellegű mint akkor amikor menstruálok. Tehát 100%, hogy nem attól függ. Ugyanazt a gyógyszert szedem régóta, tehát gyógyszer mellékhatás sem lehet.

Tapintásra nem igazán érzek különbséget a másik oldalhoz képest. De amúgy is gondolom, hogy nem 100%ig egyforma a kettő.

Szóval ezért gondoltam hogy dokihoz megyek.

2009. júl. 1. 14:52
 2/6 anonim ***** válasza:
Persze hogy mehetsz, ha az orvos indokoltnak tartja és beutal! A bartátnőm még középsulis korában volt egyszer, mert elküldték.
2009. júl. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szerintetek kell aggódnom? Lehet hogy nekem is lesz valami csómó? Vagy kár ilyenen gondolkodnom, és ijesztegetni saját magam.
2009. júl. 1. 14:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Biztosan nem lesz semmi baj! Szerintem legrosszab esetben egy kis jóindulatú ciszta, de inkább valami gyulladás lehet, esetleg valami hormonális oka van. Ne izgulj! :)


24/L

2009. júl. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon komoly bajtól nem kell tartanod, amikor a mellrák fáj, akkor már olyan stáduimban van, hogy tudnád, hogy nagy baj van.

Ha nőgyógyász is indokoltnak tartja, ő fog adni beutalót mammográfiára, de lehet hogy ő is tud csinálni neked ultrahangos vizsgálatot. 35 év alatt először ultrahang és ha azon találnak valamit, csak akkor küldenek mammográfiára, fiatalon nem ez az első lépés. Én 3 ée voltam, akkor 27 voltam.

2009. júl. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Hát,én már 14 évesen oda kerültem:S

Szóval szerintem biztos,hogy mehetsz.

2009. júl. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!