Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Félek hogy megfertőződhettem?

Félek hogy megfertőződhettem?

Figyelt kérdés
Néha felnagyolok dolgokat hogy bajom van, holot sokszor csak bebeszélem magamnak. Szóval olvastam mostanában a HPV vírusról hogy szinte mindenki találkozik vele és most megilyedtem hogy nekem is lehet hogy van. 23 éves vagyok 1,5 éve élek nemi életet egy partnerrel, aki szintén csak velem volt még eddig. Óvszert 1 éve nem használunk mert fogamzásgátlót szedek. Nagy esélyem van arra hogy akár elkaphattam a vírust?
2012. jan. 13. 22:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem kell aggódnod. Ugyan a HPV egy olyan vírus amit viszonylag könnyű elkapni, néha tünetmentes, néha okoz gondokat. A védekezés ellene nehéz, az óvszer sem véd teljesen és a szexuális út csak egy részét tesz ki a terjedési formáknak.

Sokan elkapják úgy hogy nem is veszik észre, és az immunrendszer is képes néha legyőzni vagy visszaszorítani.

Van védőoltás ellene, ez azonban szintén nem 100 százalékos.

Egy tartós kapcsolatban, tehát amikor nem váltogatod a partnereket nagy az esélye hogy nem okoz gondokat. Ez a legjobb módja a vírus elleni védekezésnek. Illetve érdemes legalább félévente nőgyógyászati szűrővizsgálaton részt venni. Ez sok mindent kiszűr és nagyon hasznos, rengeteg dolog megelőzhető így. :)

2012. jan. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!