Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ettől romolhatott el a vérképe...

Ettől romolhatott el a vérképem? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Úgy 3 hónappal ezelőtt drasztikus fogyókúrába kezdtem. Leadtam több, mint 15 kg-ot. Reggeli csak 1 kávé ebédre bármit, estére 1 joghurt(natúr).

Nagyjából ennyi, viszont mostanában kezdtem kicsit depressziós lenni, (fájtak a mellbimbóim, melleim is, minden izmom görcsben volt stb.)elmentem dokihoz, csináltak egy vérvételt, kiderült a cukrom 5,8(éhgyomorra), a vasam alacsony a koleszterinem magas,és 25 a vérsüllyedésem. Ez lehet a fogyókúra következménye? A hajam is hullik már régóta(mondjuk az már kb. 5 hónapja). 1 éve szültem.


2012. jan. 12. 16:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Hali.


Mindössze egy dolog a kérdés: hány kilóról hány kilóra adtál le 15 kg-ot milyen magasság mellett?


A magas vérsüllyedést a magas vérzsírszint és a szülés utáni állapot okozhatja, az éhgyomri cukrot pedig a szervezet átszokása az alacsony bevitelre.


Ha eleve normális testsúlyról tetszett lefogyni, akkor valószínűbb egy endokrin daganat.

2012. jan. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Két gyermek szülésén vagyok túl (3/1 év). 164cm magas vagyok és 84 kg-ról fogytam le.
2012. jan. 12. 17:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor valószínűbb, hogy a fogyás miatt van.


Egyébiránt nem baj, az értékek normalizálódni fognak kb. 1 év múlva. A diéta mellett figyelni kéne a vérzsírok életvitelszerű csökkentésére (mozgás, diéta, gyümölcsevés). Az alacsony szérum vas oka sokféle lehet, ha a laborleletén található MCV érték kisebb, mint kéne, akkor sokat nem lehet tenni, vaskiegészítő szedése is felesleges.


Mindenkinek folyamatosan hullik a haja. Ha valóban kóros mértékű, valószínűleg nem jó diétát alkalmazott. Különben sem ajánlatos szülés után egyből 15 kilókat ledobálni. Konzultáljon egy jó dietetikussal! Jó egészséget kívánok.

2012. jan. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!