Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Változó korban vagyok 52-éves,...

Változó korban vagyok 52-éves, állandó hő hullámom van ömlik rólam a víz mit csináljak?

Figyelt kérdés
2012. jan. 8. 19:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nem bírod, Klimint, vagy valami hasonlót írhat fel az orvos. De amíg meg nem őrjít meg a fejfájás, éjjel tudsz aludni, nem érdemes gyógyszert szedni rá. Idővel enyhülni fognak a panaszaid.
2012. jan. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Feltétlen menj el a nőgyógyászhoz.

Anyum közel van a 70-hez de még mindig előjön néha.

Sajnos nem jut eszünkbe a cucc neve de régen amikor nála kezdődött akkor a doki valami tapaszt adott neki amit a feneke felé kellett ragasztania, hormonok voltak benne és az jó pár évig karban tartotta.

Szerintem egy nőgyógyásznak ismernie kellene azt a tapaszt. Érdeklődd meg.

2012. jan. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A hormonkezelés nem ártalmatlan dolog. Gondoldd meg, megéri-e kockáztatni pld. a csontvesztést, a rákra való hajlamot és egyéb mást.
2012. jan. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez nem olyan hormon képzelheted, hogy egy tapaszban mennyi lehet, nem olyan sok ez egy felügyelt, elismert módszer nem kell pánikolni.Nem véletlen adják receptre.

A fogamzásgátlók is hormonokat tartalmaznak.

Bizonyos dolgoknál szükséges a pótlásuk, felügyelet mellett semmi baj nincs.

2012. jan. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát pont a változó kor jár csontvesztéssel. Nagyon sok betegségnél, illetve állapotnál használják a hormonterápiát persze felügyelet mellett mert ez mégse egy nátha c-vitaminnal, de ebben a korban a felborult hormonok nagyobb gondot okoznak, mint egy kontrollált terápia, ami az eredeti, normál állapotot hivatott továbbra is fenntartani.
2012. jan. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70 éves vagyok. A lányom belgyógyász és szigorúan eltiltott minden nemű hormon tablettától. 50 éves koromtól kezdtem a szörnyű izzadást, FŐLEG REGGEL ÉS ESTE. SANAX tablettát ír fel a lányom és ez a nyugtató elég jól hat. Kipróbáltam, hogy nem szedem, de pár nap után még ebben a korban is visszatért a klimaxos tünet. Reggel és este a 0.5-ből egy felet veszek be. Próbáld ki. Üdv V...X
2012. jan. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó! Sajnállak, hogy az orvoslányod szoktat rá ennyi idősen erre a szerencsétlen gyógyszerre. Vagy úgy gondolja, hogy neked már mindegy?
2012. jan. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A változó kor szerintem is egy kicsit összetettebb dolog, mint hogy nyugtatókkal kezeljék.

Könnyen rászokik az ember és utána nehéz lejönni, én is szedem de másra.

Azt hiszem vannak más megoldások is.

De mi nem vagyunk orvosok ezt csak egy nőgyógyász tudná megmondani mi a jó.

Lehet, hogy egy belgyógyász is tud valamit, de ez a probléma igencsak a nőgyógyászra tartozik.

A tapaszok nem olyan erősek, mint a tabletták és a gyomrot is kímélik.

A kezelést megelőzően viszont nagyon komoly vizsgálatok kellenek, mammográfia stb.

Ma már kombinált hormon terápiát alkalmaznak kis mértékben és rövid ideig tehát nem végezhetik a páciens élete végéig ennek is megvannak a szabályai nem lehet a végtelenségig csinálni.

Egyébként hallottam hormonmentes tapaszról amiben valami gyógynövény kivonatok vannak az talán egy megfelelő alternatíva lenne.

2012. jan. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7/8- NAK. NAGYON KEDVES VAGY, DE NE SAJNÁLJ! NEKEM EZ NAGYON JÓL BEVÁLT, MIUTÁN EGYÉB GYÓGYSZERT A 30 ÉVE SZEDETT NEGYED HASHAJTÓMON KÍVÜL MÁST NEM SZEDEK NEM OKOZ GONDOT. a HASHAJTÓBÓL SEM KELL ENNYI IDŐ UTÁN NAPONTA 10-ET BESZEDNEM CSAK AZ EREDETI NEGYEDET, ÍGY A SZANAXBÓL IS CSAK ENNYIT SZEDEK. A MAI FELGYORSULT VILÁGBAN AHOL MINDENKI ROHAN, TÜRELMETLEN ÉS IZGATOTT ÚGY ÉRZEM SOKUNKRA RÁFÉR EGY KIS SEGÍTSÉG AZÉRT IS,HOGY EMBERTÁRSAINKRA NE IDEGESÍTŐ HANEM JÓ HATÁSSAL LEGYÜNK. NEKEM EGYÁLTALÁN NEM MINDEGY A MELLÉK HATÁS, MERT MOST VAN FOLYAMATBAN MÁSODIK EURÓPAI SZABADALMAM AMIRŐL NEM TÚL SOK IDŐ MÚLTÁN A TV-BŐL ÉRTESÜLHETSZ. NEKEM EZ VÁLT BE ÉS BARÁTNŐIMNEK IS. MINDEN ÉV ELEJÉN TELJES KIVIZSGÁLÁST CSINÁLTAT A LÁNYOM. V...X
2012. jan. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!