Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátlót szedtem és...

Fogamzásgátlót szedtem és amióta abbahagytam nem jön meg a mensesem viszont azt olvastam a tabletta 48órán belül kiürül a szervezetemből. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
18éves leszek lassan volt egy barátom két évig aki nem hagyott hogy szedjek fogamzásgátlót. az anyukája Tri-regolt szedett már 20éve és azt mondta próbáljam ki mert a munkatársa lánya is velem egy idős és ezt írták neki hogy beálljon a menstruációja elkezdtem szedni, 3hónapig szedtem rendesen ahogy ő is...nyáron június végén még megjött amikor az utolsó levéllel beszedtem megvolt egy hétig azóta nem szedem a fogamzásgátlót és nem menstruálok (fél éve) mostmár nincs étvágyam 3hete van olyan h egy nap egyszer étkezek akkor is nagyon keveset. a fehérfolyásom viszont egyfolytában megvan a doki cisztára tippelt nemsokára megyek nőgyógyászhoz de h őszinte legyek meg vagyok ijedve
2011. dec. 27. 14:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerinted a fogamzásgátló tabletta miért csak orvosi rendelvényre adható ki? Talán azért, mert nem cukorka, és orvosi ellenőrzés nélkül igen nagy bajt lehet vele okozni?


Azért nem menstruálsz fél éve, mert mindenféle vizsgálat és egyéb nélkül elkezdtél fogamzásgátlót szedni.

Imádkozzál, hogy a doki helyre tudjon pakolni.

2011. dec. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

nőgyógyászod tudott róla, hogy elkezdted szedni?????

ha igen, akkor cseréld le, mert rendszertelen menzeszre nem szabadott volna felírni, pláne nem 3 röpke hónapig, teljesen felborította a hormonháztartásod....


a dokid ne tippelgessen, hanem küldjön hüvelyi ultrahangra, hormonvizsgálatra és kenettenyésztést is csináltasson, ha szokatlan a fehérfolyás

2011. dec. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy a gyógyszer hatóanyaga kiürül a szervezetből, attól még nem áll helyre a felborult hormonháztartás. Ez az egyik dolog, a másik az, hogy eleve más oka is lehet a bajnak.
2011. dec. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Azt meg végképp nem értem, miért vártál fél évet?
2011. dec. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
nem mentem el mert addig is rendszertelen volt a menstruációm és azt hittem majd beáll...a tablettát pedig azért szedtem csak úgy mert azt mondták sok fiatalnak felírták már...úgymond "rá voltam kényszerítve" lehet hülyén hangzik de ezt csak én tudom...ma voltam nőgyógyászhoz a terhességi teszt pozitív lett viszont az UH nem mutatott semmit...és persze ma tudtam meg hogy ez a gyógyszer több mint harminc éves már nem is szokták felírni 10nap múlva újabb Uhang lesz...állítólag ciszta is okozhat pozitív tesztet...de mostmár nem tudom mi lesz
2011. dec. 29. 00:05
 6/12 A kérdező kommentje:
rendszertelen menzesszel kapcsolatban...elég tapasztalatlan voltam ezzel a témával kapcsolatban és persze felelőtlen de az a 40éves nő sem normális aki rám erőltet egy gyógyszert és azt mondja hogy ez beállítja a menzeszemet
2011. dec. 29. 00:07
 7/12 anonim ***** válasza:

ha azt mondják, ugorj kútba, akkor ugrasz?

pozitív tesztet ciszta nem csinál vagy terhes vagy vagy nőgyógyászati rákos megbetegedésed van...a terhesség nagyobb sansz, az elmúlt 5-6 hétben volt szex?- viszont meg kéne beszélned az orvossal, hogy egy elavult gyógyszer mennyiben befolyásolhatta a babád egészségét

2011. dec. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én kb 3 hónapja vettem tesztet és elolvastam a betegtájékoztatót!!! és rá volt írva,h pl petefészek ciszta is okoz hamis pozitív tesztet!

Reménykedjümk,h komolyabb baj nincs,bár az is elég :(

2011. dec. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Terhesség esetén az a gyógyszer, amit júniusban abbahagytál, nyugi semmit nem árthatott a babának, aki mostanában fogant (ha egyáltalán tényleg erről van szó). Korábbi nem lehet, mert akár félidős is lehetnél, ha a gyógyszer után esel teherbe, arról meg már csak tudnál azóta. Másrészt, a húsz évvel ezelőtti gyógyszerek (még ha elavultak is már), korántsem annyira rosszak, mint a kezdet-kezdetén az Infecundin, Bisecurin és társai.

Rákkal, károsodott magzattal riogatni egy kétségbeesett fiatal lányt, ehhez legalább annyi ész kell, mint ami a "majdnem anyósodnak" volt a felelőtlen tanácsához, erőszakosságához. Ciszta igenis okozhat ilyet, unokahugomnak annó terheskönyvet is kiállított már az orvosa, mire kiderült, hogy neki is csak cisztája volt akkor. Azóta szép egészséges kislánya van, pedig ő is nagyon félt, hogy daganatos lesz, mert erősen hajlamos cisztára, többször is volt neki még a szülése előtt.

2011. dec. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
6hónapja nem feküdtem le senkivel...tehát nem lehetek terhes igazán nem is az az amitől félek hanem hogy meg kell műteni
2011. dec. 29. 16:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!