Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 72 órás tabletta után mennyi...

72 órás tabletta után mennyi idővel lehet fogamzásgátlót felíratni?

Figyelt kérdés

Nos, a helyzet a következő: több, mint két éve vagyunk együtt a barátommal, majdnem ennyi ideje szexuálisan aktívan... Mivel nem szerettem volna hormonokkal bombázni a szervezetem, óvszerrel védekeztünk. Soha nem volt probléma - 1 héttel ezelőttig, amikor elszakadt... Sürgősségi fogamzásgátlás, esemény utáni tabletta, idegeskedés, rosszullét, most pedig 2 héttel előbb vérzek, mint kellene. Kellemes...

Úgy döntöttem, inkább átállnék fogamzásgátlóra. De mikor lehet elkezdeni így, hogy a 72 órás enyhén szólva is összekuszálta a ciklusom? Most várnom kell még hónapokat, amíg helyreáll? És ha megint baleset történik?? Vagy a következő hónapban már fel is írathatom? Valakinek van tapasztalata ilyenben?


2010. jún. 25. 11:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is az orvos dönti el, hogy felírja-e és hogy milyet ír fel.

Tehát menj el a dokihoz, megvizsgálés megmondja, hogy mikor kezdheted a gyógyszert. De menj minél előbb, hátha kezdheted. Az biztos, hogy nem kell megvárni amíg visszaálla ciklusod.

2010. jún. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
mindenképpen mondd el viszont az orvosnak, h vettél be sürgősségi tabit ekkor meg ekkor, nem árt, ha tudja... tudtommal félévente egyszer lehet csak 72 órásat használni egyébként, lehet, h tévedek, úgyh legközelebb necc...
2010. jún. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!