Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nőgyógyász tud valamit...

A nőgyógyász tud valamit kezdeni az aranyérrel?

Figyelt kérdés

Rég óta ott van a kis kidudorodásom, de most valószínű mert napi 12 órát ülök elkezdett fájni..

Januárban amúgy is aktuális a nődoki, ő mennyire ért ehhez? Ha nem muszáj nem avatnám be a szüleimet, de egyébként fogalmam sincs hova fordulhatnék ezzel a problémával.

Esetleg valami házi praktika, recept nélküli kenőcs? A székletem sose volt véres.


2011. dec. 6. 22:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A nőgyógyász szakterülete 1 lyukkal előbb van.

A te problémáddal a proktológus foglalkozik. De a háziorvos is megteszi jobb híján.

Végső esetben bemégy a gyógyszertárba, közlöd a problémád, és ajánlanak valamit.

2011. dec. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem. Sebészetre tartozik. De, ha olyan,mit írsz, kezdődő. Még lehet javítani.

1.mellőzd a 12 ó ülést puha-forgó széken. Rendes széken, vagy váltogasd. Óránként kis mozgás- ami ott belfér.

2. Tessék tornázni. Ez: visszér. Tehát egy terhelést nem bír az ér(csak hülye helyen van, de az okok, mint a lábvisszérnél) (Mozgás, gyaloglás, futás, lépcsőn gyalog)

3. Naponta reggel-este: 2x3perc gyertya, tarkónállás. Az idő fokozatosan növelhető. A káros 12 órás ülést kompenzálni kell!!

4.este 1-2 aszaltszilva - a széklet ne legyen kemény, az erőlteti azt a területet.

2011. dec. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A munkám helyhez kötött, sokszor órákig nem tudok felállni, de persze ahányszor megtehetem, átmozgatom magam.

Eddig rendszeresen tornáztam, de az új életmód mellett heti max kétszer fér bele az időmbe. De nyújtásnál szoktam gyertyázni.

Köszönöm a tanácsokat, próbálok javítani a helyzeten.

2011. dec. 6. 22:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Még egy egyszerű dolog, nekem sokat segített: vagy mindig zuhanyozás előtt vécézzél, vagy ülj rá a kád szélére vécézés után, és mosd meg a fenekedet szappannal.
2011. dec. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A fentiekkel egyetértve, csak annyit tennék hozzá, hogy mindettől függetlenül megbeszélheted a nődokival (ha amúgy normális, és nem az a menjen már innen sok a dolgom fajta). Szülés után én is mondtam neki, megnézte, írt rá kúpot, krémet, ami segített. Azt ő is el tudja dönteni, hogy ennyi elég rá, vagy nem, akkor meg beutal a sebészetre, proktológiára. Én annak ellenére megkérdeztem, hogy tudtam, nem az ő szakterülete - szülés előtt is voltak már ilyen gondjaim, voltam is vele orvosnál. Így egy vetkőzést mondjuk a sebészeten megúsztam... :) De ez tényleg orvos függő, az enyém nagyon türelmes, mindenfélét lehet tőle kérdezni, olyat is, ami nem nőgyógyászati gond, és általában jók a tippjei.
2011. dec. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!