Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Baj, ha 25 évesen még soha...

Baj, ha 25 évesen még soha nem voltam nőgyógyásznál?

Figyelt kérdés
Anyukám egyre gyakrabban piszkál azzal, hogy ideje lenne elmennem nőgyógyászhoz. Nincsenek viszont semmilyen panaszaim, 11 éves korom óta menstruálok, szerencsére rendszeresen (igaz, az első napon mindig szenvedek, de kibírható). Fogamzásgátlóra nincs szükségem, mivel már nagyon hosszú ideje nincs kapcsolatom (régen mindig óvszerrel védekeztem). Mi okom lenne nőgyógyászhoz menni? Szerintem semmi értelme, de kíváncsi vagyok a véleményetekre és tapasztalataitokra.
2011. nov. 27. 23:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%
Hát ha éltél nemi életet, akkor mondjuk rákszűrésre ellene elmenni...
2011. nov. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem meg baj,és igaza van anyukádnak! Jobb esetben nem akkor megyünk ha ok van rá,meg ennyi idősen már réges-rég el kellett volna menni!
2011. nov. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
55%
Szűrésre kell járni rendszeresen.
2011. nov. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
47%

Egyezem az előttem szólókkal: baj.


Amúgy meg: http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__2380846

2011. nov. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
58%
Óvszerhasználat mellett is el lehet kapni ezt-azt. Pl. egy jó kis HPV-t.
2011. nov. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
52%
Egy rutinvizsgálatka soha senkinek nem ártott még,25 évesen ideje lenne megcsináltatnod az elsöt! :-)
2011. nov. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
47%
25 évesen azért elmennék egy átalános vizsgálata, rákszűrésre még akkor is ha jelenleg nem élsz nemi életet.sőt én mellultrahangra is elmennék, vagy legalábbis az orvos vizsgálja meg azt is.
2011. nov. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
36%
Igen, baj. Már a szexuális élet megkezdése után ajánlatos elmenni nőgyógyászhoz (márpedig gondolom, neked ez nem mostanában volt). Nem azért, h gyógyszert írjon fel, hanem hogy a megelőzés jegyében rendszeres szűrővizsgálatokat végezzen. Pl. a méhnyakrák szűrést évente célszerű elvégeztetni.
2011. nov. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%

Én mostanában olvasgattam az nlc-n, a rákszűréssel kapcs. kérdéseket, és ott volt egy olyan nő, akinek egy éven belül lett P1-es fokozatról P3-as, ami rákmegelőző állapotot takar.

Szóval nem érdemes halogatni a vizsgálatot.

Hiába valakinek még csak egy férfi volt az életében, ha az a férfi nem szűz volt, vagy félrelépett, máris ott a kockázat.

2011. nov. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem nem baj. A te döntésed. Nem kötelező szűrővizsgálatra sem járni. Én a 27 évem alatt egyszer jártam nőgyógyásznál. És kb nemsoká megyek másodszorra, mert azért mégis... Nekem jó ez így, akkor is, ha sokan fenyegetnek mindenféle rémképpel.

Vérvizsgálatot sem kérek évente, sőt 5 évente sem. A szemészen kívül semmilyen orvos nem látott már 3 éve... Szóval szerintem a magánügyed a dolog, azt teszel, amit jónak látsz.

2011. nov. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!