Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Baj, ha 25 évesen még soha...

Baj, ha 25 évesen még soha nem voltam nőgyógyásznál?

Figyelt kérdés
Anyukám egyre gyakrabban piszkál azzal, hogy ideje lenne elmennem nőgyógyászhoz. Nincsenek viszont semmilyen panaszaim, 11 éves korom óta menstruálok, szerencsére rendszeresen (igaz, az első napon mindig szenvedek, de kibírható). Fogamzásgátlóra nincs szükségem, mivel már nagyon hosszú ideje nincs kapcsolatom (régen mindig óvszerrel védekeztem). Mi okom lenne nőgyógyászhoz menni? Szerintem semmi értelme, de kíváncsi vagyok a véleményetekre és tapasztalataitokra.
2011. nov. 27. 23:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
17%
Annyiban azért nem magánügy, hogy ha valamilyen nagyobb gond van, akkor a szeretteinknek kell ezt végignézni, nekik "kell" ápolni, akár eltartani minket, tehát ne okozzunk nekik fejfájást, és plusz anyagi kiadásokat, én ezt vallom.
2011. nov. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
40%

Nem régen olvastam:


"Mértékadó nemzetközi testületek, mint az IARC és UICC,

valamint az Európai Unió ajánlásai szerint a 25 éves korban elkezdett és 65 éves korig periodikusan megismételt

szûrés jelent maximális védettséget az invazív méhnyakrák

kialakulásával szemben. Ez egyben a szûrésre rendelkezésre

álló közösségi források leghatékonyabb felhasználását is

jelenti. Ha az egészségügyi ellátórendszer szûrésre felhasználható forrásai korlátozottak – és csaknem mindenütt azok – az alsó korhatár akár 35 évre kitolható anélkül, hogy a méhnyakrák keletkezésének kockázatát ezzel megnövelnénk."

2011. nov. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
53%
Édesanyádnak igaza van, hallgass rá. Érdemes lenne elmenned. Nem olyan szörnyű ám! Az utolsónak pedig: ez talán igaz a közjó, de nem az egyén szempontjából. Én, mondhatjátok, hogy önző módon, de a saját érdekeimet helyezem előtérbe - ebben legalábbis biztos. Ha a tb nem finanszírozná, akkor is kifizetném az évenkénti szűrést, mert volt olyan fiatal nő a környezetemben, aki méhnyakrákos lett, pedig 3 évente járt szűrésre. 3 év hosszú idő.
2011. nov. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
60%

00:40-es persze ez mindenkinek a saját döntése, de ha adva van a lehetőség hogy kiszűrjék idejében a lehetséges halálos betegséget akkor nem jobb a megelőzés? ismertem olyan rákos nőt aki mindaddig makk egéségesnek hitte magát amíg el nem ment dokihoz valami kis fájdalommal és kiderült hogy előrehaladott daganat és ha járt volna rendszeresen szűrésre akkor még ma is élhetne.fiatal nő, és ilyen nemtörődömség miatt meghalni..

persze nem akarok senkit ilyesztgetni, valószínűleg makk egészéges a kérdező, de akkor is azt mondom ha van lehetőség szűrésre akkor el kell menni egy évben legalább egyszer.

2011. nov. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy kolleganőm, aki évente járt szűrésre és sajnos 1 évvel ezelött meghalt rákban.

Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy ne menjetek szűrésre!

De azért arra is gondoljatok, hogy a nőgyógyász lobbi mindent el fog követni, hogy egyre sűrübben menjünk szűrésre, hiszen ebből élnek! Méghozzá nem is akárhogyan!

2011. nov. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
88%

16:24


Mondjuk, ebben van valami,

most már második barátnőmtől hallottam, hogy az orvosa véleménye szerint félévente lenne igazán ajánlott a szűrés!

Lehet hogy néhány év múlva a havonkénti ellenőrzés lesz az "igazi"? (alkalmanként 10eFt)

2011. nov. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
91%

"Magyarországon például az évenkénti szûrés igénye rögzült a szakmai köztudatban, emellett azonban - a megszokáson túl - szinte semmi sem érvel.

Egy, az IARC által szervezett munkacsoport 8 európai és

kanadai, egymástól függetlenül szervezett szûrôprogram

adatait elemezte. A követési idô meghaladta az elsô vizsgálattól számított 10 évet.

Az elemzett programok összesen 1,8 millió asszony szûrôvizsgálatának a tanulságait sûrítették (Day 1986). Arra a kérdésre kerestek választ, hogy egy megbízhatóan (biztosan) negatív citológiai kenetvizsgálat mennyi idôre nyújt védelmet az invazív méhnyakrák keletkezése ellen. Azt találták, hogy az évenkénti, valamint a két, illetve 3 évenként ismételt szûrôvizsgálat protektív hatása között alig van különbség, és még az 5 évenkénti szûrés is jelentôs védelmet nyújt."

2011. nov. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!