Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PMS? Valami más? Mi miatt lehet?

PMS? Valami más? Mi miatt lehet?

Figyelt kérdés
Soha semmi bajom nem volt menstruáció előtt/alatt, a görcsökön, meg a nagyon ritka hányáson kívül. Most viszont, már egy hete hisztirohamaim vannak, amiket nem bírok magamban tartani. Ma megjött a menstruációm, és én ilyenkor teljesen nyugodt, kiegyensúlyozott szoktam lenni, sőt, néha jobban érzem magam, mint egy átlagos hétköznapon. Most viszont nem javulnak a hisztirohamok, sírni tudnék egész nap, mindenkit utálok, teljesen antiszociális vagyok. Nagyon szégyenlem magam emiatt, ráadásul nem sok jó származik ebből nekem sem. Ez PMS, vagy mi lehet? Esetleg valami "gyógymódot" tudna valaki ajánlani? Előre is köszönöm. 18L
2011. szept. 14. 18:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha PMS:


Kerülendő ételek, italok:

Só és sós ételek

Édesgyökér (valódi), édesfa (serkenti az aldoszteron képződését), ami további víz- és só- visszatartást (retenciót) okoz.

Hideg ételek és italok (nem kívánt módon hatnak a hasi vérkeringésre és fokozzák a görcsöket).

Koffein minden formájában. A koffein fokozza a cukoréhséget, elhasználja a B-vitaminokat, kimossa a szervezetből a káliumot és a cinket, serkenti a gyomorban a sósav elválasztását, ami hasi irritációt okoz.

Összehúzó hatású a sötét teák (bennük lévő tannin fontos fémeket köt meg és megakadályozza az emésztőcsatornából a felszívódást).

Alkohol (kedvezőtlenül hat a vércukorszintre, csökkenti a magnéziumszintet és befolyásolhatja a permenstruációs szindrómát).

Spenót, répalevél és más oxalátot tartalmazó zöldség/főzelékfélék (oxalát bizonyos fémionok felszívódását gátolja, nehezíti).


Ajánlott ételek, italok:

Földieper, görögdinnye, articsóka, spárga, petrezselyem és vízitorma (valamennyien természetes vizelethajtók).

Nyers napraforgómag, datolya, füge, őszibarack, banán, burgonya, amerikaimogyoró és paradicsom (mind gazdag káliumban).

Kipróbálhatod még a Dong Qualit: ez egy bizonyos "női ginseng"-ként ismert gyógynövény, amely a májműködését szabályozza, és elősegít, hogy a fölös mennyiségű víz eltávozzék a szervezetből.


Viszont én még nem hallottam senkitől h hányt volna..eddig.. Dokinál voltál már?

Mióta mensizel? Mit használsz tampon v. betét?

2011. szept. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Menstruáció alatt szoktam hányni, de nem minden alkalommal. Olyankor erős görcseim is vannak, de ez elég ritka. Amúgy tampont használok, és lassan 4 éve menstruálok.

Valószínű egyébként, hogy a hormonjaim őrültek meg, mert mostanra már teljesen elmúlt az idegesség, visszatért a régi önmagam.

Egyébként köszönöm a választ, biztos hogy hasznát veszem a későbbiekben is. :)

2011. szept. 18. 10:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy segíthettem:)

Remélem talán a hányás is elmúlik idővel!

2011. szept. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!