Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elfogyott a fogamzásgátlóm...

Elfogyott a fogamzásgátlóm mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elfelejtettem újat feliratni az orvossal és szünet nélkül szoktam szedni hogy ne legyen menstruációm. Hétvége van szóval csak hétfőn tudom felhívni az orvost, hogy írjon fel újat. Ha aznap még reggel kiváltom a gyógyszert akkor lehetséges, hogy aznap úgy folytatom mintha elötte két napig nem vettem volna be? Tehát csak egyszerűen napi szinten egyet szedek mint szokás? Vagy aznap amikor kiváltom szedjek be egyet reggel és este ugyan úgy folytassam ezzel bepótolva legalább a vasárnapit? Dienille fogamzásgátlót szedek

tegnap 19:49
 1/2 anonim ***** válasza:
38%
minek szeded
tegnap 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog megfelelően védeni, mert kihagysz 2 teljes napot. Védekezni kell a 1 teljes héten át máshogy is, például óvszer, akkor is, ha hétfőn szeded tovább, ezt már visszacsinálni nem lehet. Bele van írva a betegtájékoztatóba, hogy már 2 szem kihagyása is megnöveli a teherbeesés esélyét.


Nehogy napi kettőt szedj, hacsak az orvos nem tanácsolja hétfőn, amikor felhívod, őt kérdezd.


És fogamzásgátló mellett nincs menstruációd. Megvonásos vérzés van, ez nagyon fontos. Más, mint a menstruáció.


Az orvos engedélyezte, hogy folyamatosan szedd, szünet nélkül? Mert tönkre tudod cseszni a hormonális rendszered vele, trombózis stb.

tegnap 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!