Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Segítség! Szőrös vagyok :S...

Segítség! Szőrös vagyok :S mit tegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés

13 éves lány létemre olyan szőrös a combom meg a hasam mint egy felnőtt férfinek


és régen az iskolában csúfoltak miatta és olyanokat szólogattak be hogy -Fúúúj,milyen undoritó szőrös már a kezed! ezért leborotváltam a karomat :S


viszont vagy 1 éve tesóm vett egy epillátort és epillálom a karomat


és bár már nem annyira erős a szőr mint régen de az epillálástól meg feláll a szőr a karomon és olyan undoritó hogy mindig úgy néz ki a karom mintha libabőrös lennék :S


ráadásul a vállam is tiszta szőrös :S


meg a legrosszabb hogy bajszom is van és az arcomon van egy nagyobb anyajegy és abból így egyszer egy 2(!!!!!!) cm-es szőrszál állt ki! és azt néha ki szoktam tépni szemöldökcsipesszel de most észrevettem hogy van rajta valami kis naracsos-pirosos pont és ilyen kemény o.O


és nem tom hogy mi az :S


meg amit még nagyon "imádok",hogy anyámék nem engedik hogy gyantáztassam a lábam,ezért epillálni meg nem akarom,mert szerintem úgy sokkal jobban fáj ha magamnak csinálom mintha egy kozmetikus legyantázná nekem ...és ezérta lábamat is borotválom de már nagyon gáz,komolyan,ma reggel borotváltam le a lábamat,és most tiszta borostás :SS


mit tegyek?


nem akarok úgy kinézni mint egy jeti!


hogy vegyem rá a szüleimet a gyantáztatásra?


légyszi segítsetek mert már rövid ujjú felsőket se merek felvenni mert mindig attól félek hogy ki látja meg a szőrös kezemet! :SSSS


meg amúgy még régebben láttam a tv-ben egy ilyen műsort hogy állitólag ha valakinek nem ugyanakkora a mutató és a gyűrűs ujja,akkor az a személy férfias,mert több ilyen férfi hormon vagy micsoda van benne


és ebben az egészben nem is az ujjas dolog a lényeg,hanem ez,hogy én is tökre fiús vagyok,gyűlölöm a szoknyát,alig vannak lány barátaim,sosem sírok,gyakran káromkodok .... szóval tökre fiús vagyok


és ez azért van mert bennem is több olyan férfi-hormon van?


ez ellen nincs valami gyógyszer? :S


2011. szept. 13. 16:17
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

köszi :)


de amúgy milyen komolyabb bajom lehetne belőle? :O

2011. szept. 13. 17:54
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

miből? ha egyedül mész, akkor lehet feleslegesen mész, mert nem fognak megvizsgálni


az esetleges hormonproblémádból meg akár meddőség is lehet ill hízás és a vele járó egészségügyi kockázatok

2011. szept. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
ajajj :S
2011. szept. 13. 18:11
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Nőgyógyászhoz is elmehetsz, ő is el tud küldeni hormonvizsgálatra... Nyugi megvizsgálni (nagy valószínűséggel) nem fog (legalábbis engem hasonló problémával békén hagytak), legfeljebb akkor, ha a vérképnél lát eltérést.

A szüleid meg elég... khmmm..., bár az magyar társadalom nagy részére jellemző az a hozzáállás, hogy "majd elmúlik magától". El a f...t. És tényleg lehet komolyabb bajod is, pl. PCOS, itt olvashatsz róla bővebben: [link]


Egy kivizsgálással mindenki jól járna. Te is megnyugodnál, ha kiderülne, hogy a szőrösödés hátterében nem áll betegség, egyszerűen csak ilyen fajta vagy, de ha ne adj' Isten mégis lenne valami kavar, legalább időben hozzákezdhetnének a kezeléshez, és nem lennének később súlyosabb következményei...

Esetleg ha a szüleiddel nagyon nem bírsz, inkább tesód kérd meg, hogy kísérjen el!

2011. szept. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

köszi a választ :)

most lehet szemétségnek fog hangzani de végülis én amúgy se akarok gyereket ...

bár azért elmegyek mert kicsit tényleg jobban érezném magam ha kiderülne hogy ilyen betegségem van és tudom kezeltetni ... azzal legalább a gyantát és a fájdalmat is megspórolnám :/

2011. szept. 14. 14:15
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
13 évesen lehet nem akarsz gyereket, de 15-20 év múlva lehet ;)
2011. szept. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

mondjuk ez igaz

bár akkor is jobban örülnék ha kiderülne hogy beteg vagyok mert az azt jelenti hogy a gyógyszertől vagy nem tudom mitől,de elmúlik :D

ezért nem kéne pluszba gyantáznom vagy epillátoroznom mindenemet :S

2011. szept. 14. 14:33
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

22:39 vagyok


Gyerekre én se vágyok különösebben (legalábbis még), de se egy cukorbetegség, se egy petefészek- vagy méhnyakrák nem hiányzik.

Magsavérnyomástól nem kell félnem, mert így is inkább alacsony. :D


Én csípőtől lefelé vagyok tiszta szőr, és én biza' epilálok, pedig gyantázógép is van itthon, de erre sincs időm...

+ gyantáztatás kozmetikusnál: nem tudom, hogy a szüleid miért nem engedik, de én se járok szívesen kozmetikushoz, mióta anyum bajuszgyantáztatásnál összeszedett valami szép kis herpeszt, grr...nem tudom, nálatok hogy van, de én vidéken lakom, itt meg (takarékossági szempontból gondolom) nem váltanak patront egy-egy kuncsaft után, úgyhogy... szerintem mérföldkövekkel higiénikusabb egy epilátor :S és a te esetedben praktikusabb is, mert semmi kecmec nincs vele, mint a gyantával (megfeszíted a bőrt, stb..)

Az államon meg a nyakamon egy kis részen van még pár szál, az (arcra való) hideggyantával simán lejön, eddig az x-epil hypoallergénese vállt be legjobban.


Együtt érzek veled, nekem is mindig azt mondták a szüleim, hogy "maaajd elmúlik", de sajnos ez nem igaz... 15 voltam amikor végre rászántam magam és elmentem nőgyógyászhoz, egyáltalán nem kekeckedett a korom miatt, igaz magánrendelés volt. Végül kiderült, hogy hormonproblémáim nincsenek, de ennyit megért a vérvétel, mert legalább megnyugodtam...


Szemölcs: az egy teljesen hétköznapi dolog hogy onnan szőrszál nő ki, láttam már abszolúte mindenütt pihe szőrös, természetes svédszőke, hőfehérkebőrű abszolúte nőies nőkön is ilyesmit. Persze ők is eltávolítják valahogy (ha észreveszik :D), de ilyen téren nem vagyok otthon.


Remélem a te problémád is megoldódik hamarosan!


L/19

2011. szept. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

köszi utolsó :D


ez a herpeszes sztori után mondjuk én se szívesen mennék kozmetikushoz :S


bár azon gondolkodtam,a szomszéd csaj anyukája régen kozmetikus volt és barátnőm barátkozik a nőnek a lányával,azért barátnőmnek ingyen le gyantázza a lábát


ezért már megérné azzal a csajjal barátkozni :D


barátnőm eddig nem mondott semmi olyasmit hogy bármi baja lett volna tőle


meg ha jól tudom,egyedül neki gyantázza a lábát...szóval lehet én is jól járnék vele :D

2011. szept. 15. 09:16
 20/22 anonim ***** válasza:
20:53 a "végleges" szőrtelenítést próbáltad már? ezeken a közösségi vásárlós oldalakon van egy csomó akciós, persze csak BPesten
2011. szept. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!