Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 13 éves vagyok, és viszket,...

13 éves vagyok, és viszket, meg folyik valami fura szagú sárgás izé. Ez mi?

Figyelt kérdés
anyukám azt mondta hogy ilyenkorban mindenkinek van valami folyás mert ilyenkor fejlődik a szervezet.meg nekemis másodjára volt meg elösször...mondtam neki hogy lehet valami gomba izé de ő azt mondja nem mert azt csak mástól lehet elkapni.de én nemvoltam senkivel! szoval nemtom miez..és orvoshoz nem akarok menni.szerintetek mit kennyek rá? canesten izét? amugy a hasam az nem fáj meg nem érzek semmit.csak furcsálom.de nem annyira érdekel végülis.de lehet azért mert nem volt teljesen higénikus a betét vagy miért?
2011. aug. 18. 23:27
1 2
 1/19 anonim válasza:
nyugi már. ez normális. ha nem hiszed el nekem vagy másnak akkor keress rá.
2011. aug. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
bár ha viszket.. nemtudom. amúgy ezt strandon, nyilvános helyeken, pl tescoban vagy a strandon vagy akárhol ahol mások is használják a wc-t úgy is el lehet kapni
2011. aug. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
ja bocs, a strandot 2x írtam. de a lényeg ugyanaz
2011. aug. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:

A folyás egy teljesen normális jelenség addig a pontig, amíg a fehérkés-átlátszó váladék nem kezd elszíneződni, pl. sárgás vagy zöldes lenni, és fura szagokat árasztani.

Mindenképpen elmennék egy orvoshoz a helyedbe. Nem kell félni tőle, ezen úgyis túl kell esni. Pont ilyen idősen voltam én is először, ugyanezzel a problémával.

2011. aug. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

A gombás fertőzést el lehet kapni strandon vagy akár az iskolában is ha wc-re mész..Vagy bárhol ahol nyilvános wc-re mész..

A viszketés,és a fura esetleg büdös szag nem normális dolog,és érdemes elmenni a nőgyógyászhoz,mert ha nem kezeled ki megfelelően akkor csak tovább romlik a helyzet.

2011. aug. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Anyukádnak inkább a gyereknőgyógyászhoz kéne vinnie, mert a sárgás folyás lehet bakteriális vaginózis is, amire a Canesten nem jó. Bármi féle hüvelyi fertőzést el lehet kapni bárhol, nem csak szexxel. Anyukádnak sem árt ám a felvilágosítás.
2011. aug. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Feher folyas /leucorrea/: a huvely termeszetenel fogva nedves. leucorrea eseten a valadek tejszeru vagy sargas!

Ha ez a folyas erosebb szagu /budos/ vagy veres, akkor kell orvoshoz fordulni.

ezt okozhatja, tul sok finomitott elelmiszer, feher cukor, telitett zsirsav, es tejtermek fogyasztasa, valamint a stressz.

Onkontroll, s erdemes a fenti elelmiszereket kerulni, es gyogynovenyteat fogyasztani, cickafarkfu-csalan, napi 3-4 cseszevel, es ulofurdot, vagy egeszfurdot kesziteni.

cickafarkfu-kamilla-diofalevel. Ebbol keszisd el az ulofurdot, vagy az egesz testi furdot. A gyogynovenyt leforrazni kell, nem kell fozni, aztan a furdovizhez adod, 100-100 gr. szukseges a novenyekbol, de csak egyszer hasznald, s mindig frisset, ne hasznald tobbszor ua. a novenyt. A furdo 15-20 percig tartson!

2011. aug. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Én is szűz vagyok és volt már gombám sajnos, pont ezekkel a tünetekkel. Sima Canestennel szoktam kenni, ugyan azt tudja mint a Canesten Combi, csak a combi drágáb... "gyógyulj" meg!
2011. aug. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Jobb lenne ha érdekelne, mert a viszketés, és a fura szagú folyás, nagyon nem normális. El kéne menned orvoshoz.
2011. aug. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
nekem is szokott lenni fehér folyásom, ami egyálltalán nem büdös, nem viszkeet, és nem sárga. tényleg menj el orvoshoz nehogy valami baj legyen belőle. :/ ..én is szűz vagyok, most leszek szeptemberben 14 :) jobbulást
2011. aug. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!