Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet? A köldökömból kb....

Mi lehet? A köldökömból kb. már 15 éve néha átlátszó színű, kevésváladék folyik, ami ha megszárad sárgás lesz, néha kicsit viszket. Kati 22

Figyelt kérdés
2010. márc. 7. 16:03
 1/4 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb oka a köldök váladékozásának a köldök bõrének gyulladása. Ezzel a köldök fertőtlenítővel való kezelésén és szárazon tartásán kívül nincs egyéb teendő.

Előfordul, hogy a köldökcsonk leesése után a köldök nem hámosodik be "simán", hanem egy kis vadhús (köldökgomba) alakul ki benne. Ez általában lencsényi-borsónyi kis csomó, mely a környezeténél sötétebb (lilás) színű, felszíne sokszor nedvedző. Ez is visszahúzódhat, de

sokszor van szükség az ecsetelésére.

Ezen felül van néhány igen ritka fejlődési rendellenesség is, mely a köldök váladékozását okozhatja - ilyenkor a köldök vagy a húgyhólyaggal vagy a bélrendszerrel áll összeköttetésben. Ezekben az esetekben sebészi ellátásra van szükség.

2010. márc. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
sipoly? ajánlom a háziorvost,a bőrgógyász és a sebészetet,ilyen sorrendben.De ha az első 2-t kihagyod,szerintem a sebészeten kapsz igazán biztos választ.Ne félj,a doki nem fog bántani,megkérdezi mi a baj,max elküldi megnézetni a váladékot,hogy miből is van és akkor meg fogja tudni mondani.
2010. márc. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,de normális esetben nem kellett volna a köldökömnek összeforrnia,mert tök normálisan néz ki és semmi elváltozást nem látni rajta,de annyi hogy másnak ez a lyukacska össze van forrva,nekem meg szét lehet húzni,bár én semmit nem látok befele.
2010. márc. 8. 11:20
 4/4 A kérdező kommentje:
Tök normál színe van a köldökömnek,semmi elváltozást nem veszek rajta ésszre,bár más rovatban is találkoztam ugyazezzel a kérdéssel,nagyon köszönöm mégeszer a válaszokat.
2010. márc. 8. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!