Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi vált be a PMS tünetek...

Mi vált be a PMS tünetek enyhítésére?

Figyelt kérdés

A második szülésem után sajnos előjöttek a premenstruációs szindróma tünetei (lelkiek és fizikaiak egyaránt). PCOS-ben is szenvedek, de a pici születése után rövidült a ciklusom, 50-ről fokozatosan lecsökkent 35-re. A legutóbbi menstruációm már 37 napra jött meg. Amúgy minden vérzés előtt 2-3 héttel görcsölni kezdek, hányingerem lesz, kívánóssá válok, ingerlékeny leszek stb. Most is nagyjából 3 hete vagyok így, de még mindig nem jött meg (41. nap). A méhszájam lent van (nyitva!!!) és a mellbimbóim sem sötétek, szóval nem vagyok megint terhes (+ amúgy is védekezünk).


Arra lennék kíváncsi, hogy kinek mi vált be, ami esetleg le is rövidítette a ciklusát, mert engem nagyon zavar, hogy így elhúzódik és mindig akkor jön meg, amikor nem kéne. Sajnos fogamzásgátlót nem szedhetek, a citológiai eredményeim mindig gyatrák (P2 + durva fertőzések vagy simán P3). Köszönöm a válaszokat!


2011. aug. 12. 11:13
 1/6 anonim ***** válasza:

PCO-ra kaptál metformint vagy vmit?

Esetleg próbáld meg az Agnucastont, ez egy gyógynövényes tabletta, gyógyszertárban vény nélkül kapható.

De azért az orvosoddal érdemes lenne megbeszélni, hogy lehet-e:)

2011. aug. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem kaptam metformint, az orvosom szerint csak akkor kell, ha babát szeretnék. Premens tablettára gondoltam, nem tudom, hogy hatásos-e vagy sem, de abban is barátcserje van.
2011. aug. 12. 11:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egy próbát megérnek ezek. Viszont ez a "csak akkor kell, ha gyereket szeretnél" nekem furi. Bár teszem hozzá, annyira nem értek hozzá. De én lehet erről megkérdeznék másik dokit is.
2011. aug. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyébként van túlsúlyod? Úgy tudom ilyen esetben a fogyás sokat segít.
2011. aug. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát én már annyi dokinál voltam, mindben csalódtam, a mostani meg endokrinológus is, de szerinte sokan mindent a PCOS-re fognak, ezért csak abban az esetben ír fel metet, ha babaprojekten vagy.


Van túlsúlyom sajnos, 168 magas vagyok és 68 kg.

2011. aug. 12. 11:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Az nem olyan vészes túlsúly. Hát jobb ötletem nem nagyon van. Szerintem próbáld meg ezt a gyógynövényes dolgot, hátha beválik. Sok embernek segít. Nem hiszem, hogy ártalmas lenne, hiszen vény nélkül kapható. De azért tényleg beszéld meg a dokival, nehogy aztán baj legyen.

Nekem is volt PCO-m (elvileg), szinte egyáltalán nem is volt ciklusom. Most szedem az Agnucastont és már legalább havonta megjön. Nem mondom, hogy nincs vele gond, mert nem vmi rendszeres, de már úgy gondolom ez is haladás. Persze lehet nem emiatt a gyógyszer miatt van, mert szedek mást is, de ki tudja. Lehet, hogy ez segített:)

2011. aug. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!