Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valószínűleg felfáztam,...

Valószínűleg felfáztam, holnap délutánra kaptam dokihoz időpontot. Mit tudnék addig tenni a tünetek enyhítésére?

Figyelt kérdés
Még annyit, hogy penicillin-érzékeny vagyok, és nem tudom emiatt mit fognak nekem holnap felírni, állítólag más antibiotikumot nem szabad terhesen szedni. Holnap töltöm be a 11.hetet, valamint nincs itthon sem kamillatea, sem zsúrlófűtea vagy hasonló. Meleg (nem forró!!) fürdő vajon segítene? Meg azon gondolkodtam, ha sok folyadékot innék, akkor hamarabb kitisztulna a hólyag. Legalábbis eddig ha felfáztam, sokszor segített ha sokat ittam, mert emiatt többet pisiltem és a baci nem szaporodott úgy el. Bocs, nem tudom jobban elmagyarázni. Ja és úgy igazán ma kezdődött a baj, délután pisilés után a városközpontban kezdett el fájni a hólyag vagy valahol ott belül, azóta már pisilés közben is fáj.
2008. dec. 15. 17:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is igyál rengeteg folyadékot (csak ne fekete teát...),hogy tisztulj, C-vitamint azt szabad ilyenkor is szedni és öltözz föl jó melegen. nem forró fürdő is jót tehet, de azért ne ülj benne túl sokáig :).
2008. dec. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Anyukám javasolta még, hogy melegítsek sót és tegyem a hasamra és/vagy derekamra, csak az a baj, hogy nincs itthon olyan sok só és az is egy nagy tégelyben van. :D
2008. dec. 15. 18:11
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tudom tanácsolni, hogy igyál nagyon sokat, ahogy eddig is tetted!!! Nekem több mint egy évig volt ilyen felfázásos problémám (igaz terhesség előtt), de aztán rájöttek, hogy az egyik fogamat ki kell húzni, mert attól van. Utána még egyszer voltam felfázva (ismét gennyes váladék kerül a vérembe, vesémbe) akkor éjszaka megittam együltő helyembe kb 1,5 liter teát. Az ahogy keresztül ment rajtam egyre jobb volt a helyzet (addig szinte 5 percenként jártam pisilni, szinte fel se tudtam állni a wc-ről). Aztán délelőtt már minden probléma nélkül el tudtam menni az orvoshoz. Persze a vizeletem még nem volt jó, de enyhítette a panaszokat!!! A meleg fürdő szerintem nem jó, mert én úgy hallottam, hogy ha gyulladásba van a veséd, akkor inkább hideg kellene rá.

Jobbulást!!!


32 hetes pocakos

2008. dec. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia én nagyon sokat küzdöttem a felfázással világ életemben. Most 21. hetes vagyok, de a terhesség alatt eddig elkerült.

Szerintem az biztosan jót tesz, ha beleülsz a kádba és folyatod magadra a meleg vizet.

Igyál sok teát, és próbáld meg nem kipisilni ameddig csak bírod. Utána öltözz fel jól, és feküdj le a meleg ágyba. Nekem ezek szoktak segíteni amíg a doki nem ír fel gyógyszert!

Mielőbbi gyógyulást és szép babavárást!

2008. dec. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat mindkettőtöknek.


Miért nem szabad kipisilni egy ideig??? Eddigi tapasztalatom, főleg terhesen, hogy nem igazán tudom sokáig tartani a pisit, mert ha vissza próbálom tartani, akkor mensiszerű érzésem lesz, ami nagyon rossz és olyankor sietek is pisilni. Plusz nekem régebben néha akkor volt ilyen felfázásos tünetem, akkor fájt a pisilés 1-2 alkalommal, mikor visszatartottam a pisit sokáig valamiért. Állítólag ha az ember tartogatja, akkor visszafertőz a vizelet.

2008. dec. 15. 18:31
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A nem kipisilés csak saját tapasztalat :) Ha rögtön rohantam wc-re, akkor csak pár csepp jött, de úgy fájt, hogy alig bírtam felállni. Ha tovább benntartottam, akkor sokkal jobb volt helyzet. Nem tudom tudományosan megmagyarázni, de nekem bevált.

Ja és régebben én a Nitrofurantoin nevű gysz.-t szedtem ami vizeletfertőtlenítő, és akkor pláne jó volt, ha benn tudtam tartani tovább. De ennél már vannak sokkal modernebbek.

Amúgy tényleg nem jó tartogatni:)

Gyógyulj meg minél hamarabb! (harmadik voltam)

2008. dec. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

-cickafarktea: inni és ülőfürdőként is lehet használni

-tőzegáfonyakapszula: illatszerekben lehet kapni, elég drága, de kifejezetten hólyaghurutos megbetegedésekre van!

-urogin - gyógyszertátrban lehet kapni, gyógynövényes tinktúra, enyhébb esetekben ez is használ!


a sok folyadék tényleg jó, mert kitisztítja a szervezeted, de az ivást sem szabad túlzásba vinni, mert egy bizonyos pont után nagyon káros, sőt halálos is lehet (persze ehhez tényleg rengeteget kell inni)!

esetleg fokhagymát egyé, természetes antibiotikum, és köss a derekadra meleg sálat!

2009. márc. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!