Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációs görcsökre milyen...

Menstruációs görcsökre milyen megoldást ismertek?

Figyelt kérdés
Pár hónapja jött meg először, de csak pár csepp volt mindig...most hirtelen felerősödött, és már harmadik napja görcsöl a hasam. Gyógyszert nem szeretnék szedni, inkább valami házi megoldás érdekelne...tapasztalatok?
2011. aug. 7. 12:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Fogj egy műanyag palackot, töltsd meg meleg vízzel és helyezd a hasadra ahol a fájdalmat érzed. Cickafarkfűből készült tea remek görcsoldó. A drogériákban vagy a patikában pár száz forintba kerül egy dobozzal. De akár frissen is szedhetsz az utak mentén.


[link]


[link]


[link]


[link]

2011. aug. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bocsi az egyik képet véletlen kétszer illesztettem be.
2011. aug. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 skarma ***** válasza:
Nekem az anyukám külön teakeverékből csinál nekem gyógyteát. Cickafark, orbáncfű, barátcserje, ilyesmi van benne. De ha külön főzöd meg ezeket vagy csak egyet iszol az is jó.
2011. aug. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon hálás vagyok értük!! :)

Még az érdekelne, hogy lehet-e sportolni menstruáció mellett?

2011. aug. 7. 12:51
 5/10 anonim ***** válasza:
Még a málnatea is jó. És persze hogy lehet sportolni, de azt ajánlatos tamponnal.(Esetleg az úszás nem ajánlatos, ugye a fertőzések...)
2011. aug. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A baj csak az, hogy még eddig nem használtam soha tampont...:/ suliban viszont nem tudom megúszni a tesit...oda akkor muszáj lesz tampon? Az kényelmesebb? És ha nem úszok (ugye akkor óránként kell váltani), akkor milyen gyakorisággal váltsak? Most nagyon erős, de ahogy telnek a napok, gyengül...tamponok terén viszont a taudásom egyenlő a földdel....:S segítsetek!!!
2011. aug. 7. 13:03
 7/10 anonim ***** válasza:
intenzív sportolás !
2011. aug. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
tampon nélkül is lehet sportolni!
2011. aug. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet tampon nélkül is sportolni persze, de kényelmesebb. De nem is kell elsietni az elején, csak mindenképp cserélj betétet tesi előtt és után, de ha jó arc a tesitanárod az első pár napra kérhetsz felmentést is tőle:)
2011. aug. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló!

Nem vagyok az a gyengélkedő fajta, habár a mostani állapot az első napon még engem is megríkatott. Semmi áron sem akarok tunyulni, remélve, hogy majd elmúlik a fájdalom, stb. A tornaórán ezért határozottan kétszer olyan keményen szeretnék dolgozni :) viszont az egészségemet nem szeretném kozkáztatni, sem azt, hogy kellemetlen helyzetbe kerüljek a többiek előtt. Sokan a tampon mellett állnak, én egyáltalán nem aggódom, hogy fájna, vagy valami...:) Most is megvan...talán meg kéne próbálnom? Vagy várjak sulikezdésig? A hónap első napjaiban számítok ismét mensesre, akkor elég lenne megpróbálnom? Olyankor még nincs tesink, szóval meg tudom oldani...:)

2011. aug. 7. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!