Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pattanásokra tényleg jó a...

Pattanásokra tényleg jó a rendes citrom leve ha áttöröljük vele pl: az arcunkat?

Figyelt kérdés
2011. júl. 24. 23:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

A pattanás valamilyen szervi problémára is utalahat,pl nem mukodik megfeleloen a veséd,májad,és ez pattanás formájában mutatkozik meg.

Elobb az okokat kell megkeresni,nem elég mindig a tuneteket kezelni.

2011. júl. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon sokat segített a csalántea kúra.
2011. júl. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Házi recept pattanásokra:

apró szeletekre vágsz néhány gerzd foghagymát,jó minoségu akácmézbe teszed,egy hónapig huvos helyen állni hagyod,majd minden nap háromszor egy kanállal fogyasztasz belole éhgyomorra.

Vértisztító,ezért a pattanások eltuntetésében is segít.


A fokhagyma fogyasztása is segít etuntetni a pattanásokat,ha nem szereted az ízét,próbáld ki a fokhagymacseppeket.

2011. júl. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
De gondolom ő is tini, ergo nem kell egyértelmű okokat keresni. :) De amúgy nem pofázok, mert lehet benne valami.
2011. júl. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
A zsíros bőrre nem tudok jó praktikát viszont a pattanások ellen ajánlanám a sósborszeszt... nekem az kellőképpen leszárította a bőrömet, ezáltal a pattanásokat is. Arra kell vigyázni, hogy ne szárítsd le nagyon a bőrödet, mert akkor mégtöbb faggyú termelődik majd, hiszen a bőröd így fog védekezni a szárazság ellen, azáltal még több pattanásod lesz. És még valami, a pattanás alapvetően egy gyulladás, szóval ami nekem a leginkább segített az a Bepanthen kenőcs... Kisbabák bőrére fejlesztették ki, piros, irritált, gyulladt bőrre anélkül, hogy az szárítaná a bőrt. Szóval az tényleg hatékony, minden bőrtípusra. ha pedig nyomkodod az arcodat, használj neogranormont, mert az pedig az elvakart sebek hámosításában segíthet :) sok sikert, és szép bőrt kívánok :)
2011. júl. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
tényleg jó rá a citrom!!!
2011. júl. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nekem a dermofil paszta sokat segített. Ez egy krém és tégelybe lehet kapni, kisebbe nagyobba a rossmanba és drogériákban. Régen olyan 16 éves koromtól 19 éves koromig borzasztóan tele voltam ragyával, nem győztem mászkálni a kozmetikushoz, kinyomkodott mindig baromira fájt és utána csak egy hétig volt szép az arcom mindig visszajött a férgese. Mostmár 22 éves vagyok kb. 1 éve nem is voltam, de sztem nem is megyek, sokat javult az arcom csak időnként jön ki egy-két pattanás.
2011. júl. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
A citrom inkább hámlasztja, és hamvassá teszi a bőrt. Zsíros bőrre a tojásos-élesztős maszk sztem elég jó, vagy válaszd szét egy tojás fehérjét és sárgáját, a fehérjét verd fel, kend a bőrödre, s hagyd megszáradni (kb. 10-15 perc)...ha végeztél, jégkockával masszírozd át az arcod, ez összezárja a pórusokat : http://www.youtube.com/watch?v=Rk4xdYt3ick
2011. júl. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a tippeket ígérem kipróbálom... :) ja igen 21 éves vagyok
2011. aug. 2. 23:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!