Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Túlzott szőrnövekedés! Mi...

Túlzott szőrnövekedés! Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Már eleve kissé szőrösen (viszonylag dús, de csak pelyhes, sötétebb szőr volt a hátamon) jöttem világra, de ez pár hét alatt kihullott.

Viszont egész életemben kissé szőrösebb voltam mindenhol, mint a velem egykorú lányok(az osztálytársaimnak fel is tűnt általános iskolában). A karom, a lábam a normálisnál erősebben, de olyan helyeken is nő, ahol másoknál egyáltalán nincs (főleg az arcomon, az átlagnál erősebb bajusz, "pajesz", áll, nyak, kicsit a homlokon is, ezen kívül a lábfejemen és a nagylábujjamon is). A hasamon és a hátamon is a normálisnál nagyobb mennyiségű szőr van.

(Azért ne valami farkasembert képzeljetek el!)

Ezek miatt MINDENHOL gyantáztatnom kell magam, főleg így nyáron.

Azt szeretném tudni, hogy lehet-e ezen valahogy máshogy segíteni. Milyen probléma lehet (hormonális, szervi, stb), és milyen orvoshoz forduljak, hogy megvizsgáljon?

22N


2011. jún. 19. 22:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Endokrin szakvizsgálatra kell bejelentkezned. Ott hormonvizsgálatot végeznek. Lehet pajzsmirigy alul-vagy felülműködésed is!
2011. jún. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nálam is ez a helyzet. Én is voltam mindenféle vizsgálaton, végül azt állapították meg, hogy több férfihormon van bennem az átlagnál. Mondta a dokinő, hogy szedhetnék hormontablettát, de annak csúnya következményei lehetnek, és ő nem ajánlja.

Idővel fogamzásgátlót kezdtem el szedni, attól valamivel jobb lett a helyez. Lábamat gyantázom, karomat szőkítem, arcomat csipesszel szedem.

Egy időben Lézerkezelésre is jártam az arcommal.(elég durván szőrös volt)

Nem volt túl olcsó, és sokáig tartott, de megérte. Ritkább lett, és az is inkább világos.

23/N

2011. jún. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Végre egy farkasnő! Már annyian írták, hogy csak azért nem válnának farkasemberré, mert nem találnának nőt maguknak, és erre itt vagy te. Eszedbe se jusson kihúzatni.

Inkább adj fel hirdetést, hogy hasonló adottságú hapsit keresel.

2011. jún. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ejha, még van akinek tetszene is? :-)


És az orvos neked mondott valami konkrétat a hormonkezelés mellékhatásairól, azon kívül, hogy csúnya következményei lehetnek? Fogamzásgátlót szedek, már 18 éves korom óta, és ezt egyáltalán nem befolyásolta. A lézert meg próbáltam, de az elegendő kezelésre nincs pénzem (4-nél megálltam).

2011. jún. 19. 23:21
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem pontosan ez a bajom, csak én 12 éves vagyok!engem állandóan cikiznek a szőröm miatt!Gyantáztatni még nem akarok!

2011. jún. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 10:47

Ne is törődj vele, 12 évesen mindig van valaki az osztályban, akit valamiért cikizhetnek, biztos nem te vagy az egyetlen! Lépj túl rajta, ne kezdj el ilyen fiatalon gyantáztatni, mert könnyen tönkreteheti a bőrét egy kislánynak, pláne ne azért csináld, mert cikiznek!!

2011. jún. 20. 21:21
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Én nagyon díjazom a humorodat. Kedves lány lehetsz. Hidd el, hogy biztosan megtalálod a párodat. Kívánom neked.

2011. jún. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Még az első válaszoló vagyok!


Az az igazság, hogy viszonylag kisgyerek voltam még, amikor a szüleim orvosról-orvosra vittek. Talán ezért is nem akarta a doki, hogy hormont szedjek. Olyasmiket mondott, hogy pl. nagyon elhízhatok tőle, vagy hatalmasra nőnek a melleim, kihullik még a hajam is, nemcsak a "felesleges" szőr. Azt is mondta, hogy vannak esetek, amikor cisztát, vagy egyéb más daganatot is okozhat.


Ennek már talán 10 éve is, azóta lehet, hogy nagyon sokat változtak ezek a bogyók.

Mindenesetre menj el dokihoz (nőgyógyász, háziorvos, bőrgyógyász, kozmetológus) egy vizsgálattal nem fogod megúszni. :(

De nem biztos, hogy tudnak majd használható választ adni (lásd az én esetem)

2011. jún. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, szóval a második voltam :)
2011. jún. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!