Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen az első nőgyógyászati...

Milyen az első nőgyógyászati vizsgálat? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Még nem voltam nőgyógyásznál, de sajnos nem élvezem a szexet és néha szúró fájdalmat érzek behatoláskor. Aggaszt, mert már hallottam mástól, hogy gombás fertőzés miatt is lehet. Emiatt szeretném kivizsgáltatni magam, de még nem voltam nőgyógyásznál, ezért szeretném ha segítenétek, hogy leírjátok milyen vizsgálatokat végez el ha ilyen panaszaim vannak. Szeretném tudni hogy mennyire fáj a vizsgálat. Kérlek normális válaszokat írjatok, a kötekedések nem érdekelnek...
2011. jún. 5. 00:01
 1/4 anonim ***** válasza:

alapvetően nem okozhatna fájdalmat a vizsgálat, ha hozzáértő orvos végzi. az eszközöket síkosítják és (elvileg) óvatosan nyúlnak hozzád. fontos, hogy lazítsd el a hüvelyizmaid közben és ne szoríts rá. persze nem kellemes egy ilyen vizsgálat, és ha valóban összeszedtél valamilyen fertőzést, akkor kicsit fájhat, de a rutinvizsgálattól szerintem ne tarts.


egyébként ha csak szex közben tapasztalsz ilyen jellegű fájdalmat, érdemes lenne figyelni rá, hogy nedvesedsz-e eléggé, kívánod-e a partnered, mert a behatolási fájdalom nem feltétlenül csak fizikai okokra vezethető vissza.

2011. jún. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm, hát lehet más oka van nem fertőzés, de már ideje lenne amúgy is elmennem nőgyógyászhoz, mivel még nem voltam:S
2011. jún. 5. 00:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is fájt a szex, kiderült, hüvelygyulladásom van. Amikor vizsgált a doki (első vizsgálat volt), hihetetlenül finoman ért hozzám - szóltam, hogy első alkalommal vagyok nála - , magyarázta, mikor mit csinál, nagyon kedves és finom volt (vagyis finom csak próbált lenni, mert a hüvelygyulladás miatt kicsit sziszegősre sikeredett a vizsgálat, de mindenesetre tényleg óvatos volt, közben cseppnyi kellemetlen érzése sem volt a kis lelkemnek, mert olyan laza és jó fej volt a doki, hogy sikerült legyőznöm minden félelmemet/gátlásomat.)

Amikor a későbbiekben mentem - már gyulladás nélkül - , egyáltalán nem fájt semmi (illetve egyszer, de akkor rossz napja lehetett a dokinak, nem hibáztatom, előfordul, nem szándékos volt), szóval nem kell félni tőle:) utólag mosolyogni fogsz, hogy ezen agyaltál.

Bemész, köszönsz :) tajkártya előkészítve, hogy nagy zavarodban ne ott kelljen matatnod a táskádban, ő kedvesen üdvözöl, megkérdezi, mi a panaszod. Elmondod, hogy első alkalommal kerested fel őt (ő ebből már tudni fogja, hogy sokkal sokkal figyelmesebben kell eljárnia és viselkednie), ez és ez a panaszod (nem fog meglepődni, nyugodtan mondj el neki mindent), majd megkér, hogy vonulj hátra/vetkőzőbe/paraván mögé és vetkőzz le alulról. Majd kislattyogsz félpucéran (ha kényelmesebb, kisszoknya/hosszabb felső, így nem látszik már rögtön minden), felfekszel a vizsgálószékre. Itt általában van egy kis lépcső, amire fellépsz, majd onnan a székbe, aztán felteszed a lábaidat a tartóra, közben a doki odaér, beül a lábaid közé, előszedegeti a kesztyűt, stb kellékét. Amikor elkezdi a vizsgálatot, kéri, hogy lazulj el, ami persze nem megy, mert nem az a laza szituáció, pláne gyulladással, de ha szólsz, hogy ssszzzz fáj, még óvatosabb lesz. Szóval először tapintással vizsgál: egy/két ujját bevezeti a hüvelyedbe, a másik kezével megnyomkodja a hasadat, és megállapítja, hogy mindened a helyén van :) aztán ilyenkor szemügyre veszi a folyásodat, rendben van-e, esetleg kóros, majd szerintem, mivel élsz nemi életet, rákszűrést is csinál. Nem fáj! Behelyezi a kacsát (ami nem hideg és síkosítóval is bekeni), kicsit nyit rajta, itt is nyugodtan szólj, ha nagyon feszít, aztán kicsit megpiszkál egy hosszú fülpiszkálószerűséggel, és már vége is. Az egész nem tart tovább 2-3 percnél, csak te érzed többnek :) Felsegít a székből, megkér, hogy alulról öltözz fel, és felülről vedd le/húzd fel a felsőd és melltartód, megvizsgálja a melleidet, ami szintén nem fáj, közben mondja, hogy figyeld meg, ahogy ő csinálja és ugyanígy végezd el magadon havonta. (Kenetet először nem szoktak venni, most jut eszembe, mert felírnak valami "általános", mindenre jól bevált készítményt, és ha az nem hatásos, akkor a kenet, de ugyanúgy az sem fáj, semmit nem érzel.)

Kb ennyi a vizsgálat, ne félj, ne szorongj, fájni egyáltalán nem fog (illetve ha igen, szólhatsz, hogy ez most fáj, vagy elég, ha kicsit szisszensz). X nap múlva esetleg kontroll.

Kívánok Neked az enyémhez hasonló türelmes, jó fej és laza dokit, kitartás, nem lesz semmi baj, sok sikert! Majd számolj be, milyen volt!

2011. jún. 5. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm, hogy így leírtad:) nagyon rendes vagy. megpróbálok felkészülni rá lelkileg. jobb lenne mondjuk ha már ott helyben kenetet venne legalább egyszerre letudom az egészet:D

sok múlik az orvoson is tudom, de én mondjuk szeretnék nőhöz menni mert ők hátha türelmesebbek meg azért egy nő előtt inkább levetkőzök:)

2011. jún. 5. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!