Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem múlik el a hüvelyi...

Miért nem múlik el a hüvelyi folyásom? Természetgyógyász segíthet?

Figyelt kérdés

már 1 éve küzdök vele. nálam nincs is olyan időszak, hogy egy két napig vagy hétig vagy akár hónapig ne lenne semmi bajom...nagyon kellemetlen már. a nőgyógyász azt mondta hogy ha ettől nem múlik el akkor semmitől. felírt nekem hüvelygélt, napi négy antibiotikumot 8 napon keresztül (mert azt mondta hogy bakteriális), kaptam hüvelygélt is 7 napra. utolsó nap benyomtam a hüvelyembe és másnap már ugyanúgy megint ugyanaz a cucc folyt ki belőlem. Az az undorító takonyszerű sárgásfehéres savanyú izé..

mit csináljak? már teljesen kétségbe vagyok esve. tök fiatal vagyok még csak 16 éves és már ilyen bajom van!

ja! nem érintkeztem a barátommal sehogyan! neki is kellett antibiotikumot szednie. és semmi.

szerintetek mit csiáljak? természetgyógyász segíthet?


2011. máj. 25. 15:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Tangát hordasz?

mert ha igen azzal bizony folyamatosan újra fertőzheted magad.

Egyébként a bugyikat is nagyon magas hőfokon kellene kimosni.

Lehet a DMbe venni hüvelymosót én pl. azt használom ha valami nincs rendben odalenn. _nekem beválik,de ha neked már egy régóta fennálló dolog akkor lehet egy alaposabb kivizsgálás kellene

2011. máj. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Tenyésztést csinált-e a nőgyógyász?

Egy éve áll fenn. Szerintem a nőgyógyászod rossz, ha egy év alatt nem tudott kikezelni.

2011. máj. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

tangát hordok de nem amióta a baj fennáll!

szerintem volt kenettenyésztés.

jajj nem tudom. annyira kétségbe vagyok már esve. már azt is mondták hogy candidás vagyok de a véremből csak az derült ki hogy vashiányom van :(

2011. máj. 25. 15:57
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem fog elmúlni a bajod, illetve mindig visszatér, ha a hüvelyflórád nem állítod, vagy nem állítja a doki vissza.

Én nőgyógyászt cserélnék.

Felírt egy éven keresztül antibiotikumot, de gondoskodott-e az egészséges hüvelyflórád visszaállításáról?

Ha nem, akkor minden egyes bevett antibiotikum csak gyengébbé tesz, ellenállóságot peig a nullával lesz egyenlő.

2011. máj. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Bemásolok neked még egy-két választ, amit hasonló kérdésekre adtam. A gomba illetve bakteriális fertőzés abból a szempontból nagyon is összefügg, hogy ha nincs rendben a bél- illeve hüvelyflórád, mind a kettőt seperc alatt visszakapod...


kippikopp válasza:


A hüvelygomba, ha visszatért, nagyon nehéz megszabadulni tőle, állandóan vissza fog jönni.

Ennek nagyon sok oka van, pl fogamzásgátló, táplálkozás, stb...

Első körben egy candida kúra az alap, méregtelenítés, immunrendszer erősítés.

Hüvelyflóra visszatelepítése.

Nagyon sokat tudnék erről írni, ez talán egy picit segít:

[link]


Meg még ilyen válaszom is volt:

"kippikopp válasza:


Kedves Kérdező, megosztom az én tapasztalataimat.

Én 4 hónapig candida diétán voltam, csodát tett. Nem csak az állandó hüvelygyullaádsom múlt el, de rengeteg más pozitív hatása is volt.

A candida diéta első egy-két hónapja csak a nehezebb, utána már bővül a választék, amúgy egy teljesen egészséges, teljesértékű táplálkozáson alapszik, így nem csak a "candidára jó", hanem erősíti az immunrendszered, méregtelenít, és rengeteg más pozitív hatása is van.

A candida egészséges emberek szervezetében is jelen van, akkor okoz problémát, ha elszaporodik. Ez lehet a táplálkozástól, antibiotikumtól, fogamzásgátlótól.

Az ilyen babaszappanos, intimlemosós témákat teljesen kerüld el. A babaszappan is népbutítás, mert hogy antiallergén..pff persze, ne higgy a reklámoknak, meg kell nézni az összetevőt, az is tele van szintetikus anyaggal, kőolajszármazékkal (paraffinolaj=finomított KŐOLAJ, tehát nem növényi). Helyette Sövénykúti natúr kecsketajes szappant használj, akár egész testre, én azt használok, kolléganőm által készített szappan, kis olivaolajjal és levendulával megspékelve, isteni. (bioboltban, neten rendelhető). Kíméletesen tisztít, támogatja a hüvelyflórát.

A fehérneműimet ilyen időszakombat neomagnol fertőtlenítő tablettával kezeltem, és hatvan fokon mostam.

Első körben a táplálkozásoddal tudsz javítani a helyzeten, bármi egyéb külső behatás csak ideiglenes megoldás.

Javaslom a diéta alatt (de azért orvossal igazoltasd vissza, hogy candidád van) a házi hüvelykúp készítését, nem nagy ördöngösség, amibe célzottan olyan illóolajat csepegtetsz, amilyen problémád van.

Itt van pár jó kis recept: [link]

Itt pegid a candida kúra: [link]


Jobbulást!

2011. máj. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
most kaptam először probiotikumot...azt még most is szedem. ennyi, de már használtam hüvelyi ph visszaállító krémet. valami Vitagyn C
2011. máj. 25. 17:13
 7/12 A kérdező kommentje:

de a véremből nem derült ki hogy candidám lenne! :/

direkt ezért mentem el vérvételre.

2011. máj. 25. 20:45
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem jó az a nőgyógyász.

Menj másikhoz.

Nem akarlak ijesztgetni de ha sokáig áll fenn ez az állapot annak lehetnek súlyosabb következményei az egészségedre nézve.pl.gyermekvállalás stb.

A szervezetben lévő gyulladást mihamarabb meg kell szüntetni.

A gombák, baktériumok normál hüvelyflórában mind benne vannak. Akkor szaporodnak el ha a szervezeted, immunrendszered meggyengül.

Biztosan van valami oka, meg kell keresni.

Pl.mivel védekeztek?

Együtt érzek veled mert valóban nagyon fiatal vagy még ehhez.

2011. máj. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

de már kb az összes kórházi orvosnál voltam mindegyiknél minimum 2-szer vagy lehet 3-szor is...nem igaz hogy nem tudtak kikezelni!

amúgy fogamzásgátlóval védekezünk ősz óta..de nem attól van mert abbahagytam a szedését, de akkor is ugyanúgy fent állt a probléma. és az is kiderült hogy nem a barátom miatt van...:(

2011. máj. 26. 19:50
 10/12 anonim ***** válasza:
az baj , ha mindig van folyásod?mert ha igen, akkor én is bajban vagyok.:s
2011. máj. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!