Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Túl régóta szedem a fog....

Túl régóta szedem a fog. Gátlót? Váltani kellene? Ötletek?

Figyelt kérdés

3 éve szedek gyógyszert.Hétfőn kellene megjönnie. Ma hajnal óta vérezgetek, nem nagyon, de tisztasági kell. Már az előző 3-4 hónapban is hamarabb jött a vérzés, pedig előtte órát lehetett volna állítani hozzá. Úgy terveztem, megvárom a menzi végét, meg rá még másfél hetet mielőtt dokihoz mennék, mert rákszűrést is kellene már kérni. ( úgy tudom köztes időben a legpontosabb az eredmény)

Volt már valamelyikőtöknek ilyen problémája?


2011. máj. 18. 15:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyd el a fogamzásgátlót, hogy ne boruljon fel teljesen a hormonháztartásod.

Mindegy, hogy milyet szedsz, mire váltasz, ugyanúgy beleszól a szervezeted működésébe.

Használj inkább óvszert.

2011. máj. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tarts legalább három hónap szünetet, ha rendesen visszaáll a ciklusod, akkor elkezdheted újra.
2011. máj. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Régen óvszerrel védekeztünk, de kifejezetten útáltuk, nagyon mű érzés. Pedig sok fertőzéstől megvéd, tudom, de mégis nagyon idegenkedünk tőle. Valahogy mindig csak az akció közepén került fel, ami nem biztonságos.

Triodenát szedek. Kíváncsi vagyok mit mond majd a doki.

A hormonjaim sajnos eleve nem a leg jobbak, mert epilepsziás gyógyszereket is szedek, ami köztudottan magas hormontartalmúak. Remélem mégis, h lesz más megoldás, nem csak a gumi. A spirál tiltó listán. Nyámnál elveszett, unokanővéremnél pedig beépült a szervezetébe, majdnem az életébe került.

2011. máj. 19. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!