Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek ha anyukám nem...

Mit tegyek ha anyukám nem engedi hogy tampont használjak? 13 vagyok 1 éve van meg, már többször is mondtam neki, hogy ki akarom próbálni de nem engedi, hogyan gyözzem meg?

Figyelt kérdés
2009. márc. 11. 13:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Végy egy doboz mini-tampont a drogériában és tedd látható helyre. Kérd meg, hogy vigyen el nőgyógyászhoz, mert szeretnéd használni a tampont. Lehet, hogy csak félt, hogy a T. kárt tehet benned. Majd a nőgyogyó meggyőzi...
2009. márc. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
De hát mit mond, miért nem engedi? Miért nem veszel magadnak? Nem döntheti el ő, hogy te hogyan élj. Sokkal kényelmesebb, mint a betétekkel vacakolni, tök kellemetlen, hogyha felállsz, és hirtelen kiömlik belőled minden... Brrr... Semmi bajod nem lesz tőle, inkább jobban is éreznéd magad. Nem értem mi a baja.
2009. márc. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nem tudom hogy miért nem engedi... már sokszor beszéltünk róla hogyan gyözzem meg amúgy köszi a gyors válaszokat...
2009. márc. 11. 13:42
 4/9 anonim ***** válasza:

Vegyél magadnak és használd.

Én 12 voltam amikor elkezdtem menstruálni, már előre vettem magamnak tampont és azt használtam. Nem nagyon kérdezgettem anyut, elvégre ez az én dolgom. Azonkívül én úsztam is, azt pedig betéttel igen nehéz lett volna.

2009. márc. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én nem beszéltem meg otthon, a betétet életem első menstruációjánál használtam először és utoljára. Egyszerűen nem tudtam elviselni.

Tamponnal semmi gondom, kényelmes. Szerintem vegyél egy doboz tampont, elvégre te tudod, vagy neked kell eldöntened, hogy neked mi a kényelmes.

2009. márc. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
a tampon biztos kényelmesebb...
2009. márc. 11. 17:03
 7/9 anonim ***** válasza:

Vegyél magadnak, biztosan kapsz zsebpénzt. Én az OB comfortot ajánlom kezdésnek, abból is a minit. Ha szűz vagy még, akkor mással nem biztos, hogy fog menni elsőnek. Én szenvedtem pár napot még sikerült a helyére kerítenem. Aztán idővel tedd ki látható helyre. Egyszerűen közöld anyuddal, hogy neke ez kényelmesebb. Van a tamponnak is sok hátránya! Könnyen kaphatsz fertőzést, mindig nagyon moss kezet, a körmöd alól is mosd ki a koszt. Így nem tudsz akárhol cserélni, pl. vonaton, vagy olyan wc-ben ahol nincs szappan. Ha gyenge a vérzésem nekem irritálja a hüvelyemet a mini is. De ezt majd kitapasztalod magadnak. Nem javaslom, hogy éjszakára tampon használj.

Sok siker anyuddal! (20L)

2009. márc. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem valamiért a mini nem volt kényelmes, és a mai napig sem az, csak a normált érzem biztosnak, illetve ha nagyon gyenge a vérzésem, akkor a mini és a normál közötti méret ok.
2009. márc. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2009. márc. 12. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!