Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől sebesedhetett ki a...

Mitől sebesedhetett ki a hüvelynyílásom?

Figyelt kérdés

Az elmúlt pár hétben mikor a kedvesemmel együtt voltam, véreztem egy kicsit. Ma "megvizsgált" alaposabban, látszólag semmi bajom nincs, de mikor széthúzta a hüvelynyílásomat, észrevett egy sebet közvetlen a hüvelybemenet mellett (de csak ilyenkor látszik). Olyan, mintha szétrepedt volna "belül", egy fél centis helyen. Szokott is fájni, mikor beteszi, de pár perc után elmúlik.

Nőgyógyásznál 2 hónapja voltam kb, nem látott semmit, bár nem ezt figyelte. Mérsékelt candidát állapított meg, ami miatt kemény diétába is kezdtem, és azóta gumiban szeretkezünk, hogy elkerüljük a ping-pong effektust. Legközelebb csak 2 hét múlva tudok menni.

Candidának nincs ilyen tünete tudtommal, és úgy érzem az már el is múlt.

Azelőtt (gumi nélkül) sosem történt ilyen kirepedés, ezért a gumira gyanakodtam, azonban használtunk már gumit régebben is, és akkor nem sebesedtem ki. Síkosítóval és anélkül is vérzik mostanában (kicsit piros a papírzsepi, szóval nem vészesen).

A kérdésem, hogy mi más okozhatja ezt?

Szeretem a kedvesem, kívánom őt, és ő is nagyon figyelmes velem. Éppen ezért nődokiig nem is akar velem szeretkezni, hogy ne okozzon nekem fájdalmat, és nagyobb bajt.


2011. máj. 9. 01:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy a gumi összetételére, a latexra lehetsz allergiás, és amiatt lehet. Kend be körömvirág kenőccsel.
2011. máj. 9. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1 candida diéta egy mítosz, hüvelyfertőzésre nem használ (ha valóban ilyen diétára lenne szükséged, masszív gyomorpanaszaid lennének)


2 kenettenyésztés volt? vagy csak rádnézett az orvos?


3 párodat kezelik?


4 téged kezelnek? (gyógyszerrel/kúppal, nem kamu diétákkal)


5 beszéld meg az orvossal, hogy milyen fogamzásgátló módszereket ajánl, mert gondolom tablettát szedsz


6 gumi nem elég hatékony a gombás nemi fertőzések ellen + amíg nem vagytok mindketten kezelés után tünetmentesek, addig illik hanyagolni a szexet, mert egy gyulladásban lévő hüvelynek nem tesz jót: értsd sebes lesz, mert kidörzsölődik!!!!!!!!!!

2011. máj. 9. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy hülyeséget vetek fel, de nem lehet, hogy a túlzott tisztálkodásból és a candida diétából eredően felborult a hüvelyi egyensúlyod? Azaz kiszáradtál és ez az ok ami miatt kisebesedsz.

A candida diétát meg tényleg hagyd a fenébe. Én is belekezdtem bár nekem a gyomromban találták. Nagy meglepimre azt mondta az orvos, hogy mindenkiben benne van és előszeretettel kennek komolyabb betegségeket a candidára. Ez ma divat.

2011. máj. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


05.41: a latex érzékenységre énis gondoltam, de akkor már ezelőtt is történt volna ilyen szerintem. Évekkel ezelőtt gumival védekeztünk az előző párommal, és sose fordult elő ilyen.


05.46: régóta szenvedtem hüvelyfolyással, többször kaptam már gyógyszereket csak úgy „vaktában”, de mindig ugyanazt (Dermyc, illetve kétszer Tinidazol-Pol). Aztán 2 hónapja volt kenettenyésztés, amiből kiderült a candida. Erre újra Dermyc-et kaptam. Utánanéztem, elvileg tényleg ezt szokták candidára írni.. azonban nálam megint nem volt semmi hatása. Ezért gondoltam, hogy mostmár végre menjek biztosra, csinálok egy diétát is, illetve grapefruit mag kivonatot iszogatok. Párom is ugyanezeket a gyógyszereket kapta, bár neki sem múltak el a tünetei, ő is készül orvoshoz menni. A szexet akkor hanyagoljuk, míg el nem múlnak ezek a nyavalyák..


08.19: a gyomor-, és hüvely egyensúlyom valóban felborult, de elvileg az a candida miatt van.. az pedig antibiotikum használata miatt. Ráadásul másfél hete voltam szájsebészeten kihúzatni mind a 4 bölcsességfogamat, amire megint egy heti antibiotikum kúrát kaptam gyulladás elkerülésére. Ezért is gondoltam a diétára, hogy nehogy mégnagyobb baj legyen.

2011. máj. 9. 10:49
 5/8 anonim ***** válasza:
Többféle antibiotikumot szedése esetén, saját tapasztalat alapján mindig történik valami odalent. Vagy irtózatos szárazság vagy szörnyű folyás megjelenik a hüvelygomba. Lehet ebben valami.
2011. máj. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Először is a candida diéta nem egy mítosz.

Nagyon hatásos módszer, mely nem csak candida betegségben szenvedőknek tesz jót, hanem egy átfogó roboráló, immunerősítő kúra, hisz minden olyan táplálékot vonsz meg magadtól, melyek kedveznek a gombák túlzott elszaporodásához, melyek szabadgyököket képeznek, melyek allergizálnak.

Én több fajta betegségből láballtam ki a kúrának köszönhetően.

A candida kúra egyébként nem más, mint egészséges táplálkozás. Az hogy lenne mítosz?:)

És igen, a candida az egészséges emberi szervezetben is megtalálható. Nem azzal van a gond, hanem azzal, ha elszaporodik. Ami ugye már okoz hüvelyi gombát...

Tehát, nagyon jól teszed, hogy ezen a kúrán vagy, csak használhat.

A másik, hogy antibiotikum kúra után, nem csak a gombák szaporodnak el, hanem a jó bacik is kipusztulnak a bélből, hüvelyből. Kvázi sérülést szenved a bél illetve hüvelyflóra.

Ezt mindenképpen pótolni kell. A hüvelyflóra hiánya okozhat szárazságot, ezáltal a sex alatti fájdalom sajnos vele jár.

Telepítsd vissza a hüvely-és bélflórádat, ebben a candida diéta nagy segítség lesz. Használhatsz hüvelykúpot is ennek érdekében. Egyél sok natúr élőflórás joghurtot, tamponálhatsz is ezzel. De figyelj a minőségre, ne a tejporos változatot válaszd....

A hüvelyszárazságot szintén kiválthatha a fogamzásgátló, mely a fertőzések, gombákkal szemben is érzékenyebbé tesz.

Ha szedsz, szerintem hagyd el, ha van rá lehetőséged.

Itt egy kis segítség a candida kúrához, illetve hüvelyflórához: [link]


Itt meg egy másik, ha saját sikosítót szeretnél készíteni, ami kb. 5 perc. Ezek az alapanyagok mind támogatják a hüvelyflórát, és a nyálkahártyát, véd a fertőzésekkel szemben, illetve ápolja a bőrödet. Mind természetes anyag: [link]


Jobbulát kívánok!

2011. máj. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

A diétát énse tartottam hülyeségnek, márcsak az egészséges táplálkozás végett sem. Mellette végeztem egy hónapos méregtelenítő kúrát, és ezzel megtettem az éves tisztítást :) Érzem is hatását.

A diétát mondjuk most próbálom abbahagyni, fokozatosan elkezdek mindenfélét enni, de ha itthon főzök, akkor azért a lehető "leglájtosabban" készítem el azokat.

A joghurtos tamponálásról hallottam már, ki fogom próbálni.

A linkeket pedig köszönöm, nagyon hasznosnak tűnnek, ki fogom próbálni őket is :)

2011. máj. 10. 23:09
 8/8 anonim válasza:

Hogy lehet olyan hülyeséget írni, hogy a candida diéta egy mítosz??! Eszeteknél vagytok?? Próbáltátok már vagy csak nehéz letenni a finomított szénhidrátban dús kajákat..? Amiktől amúgy csak minőségi éhezők lesztek.

Nagyon erős candidám volt, a diétának meg a gyógyszeres kezelésnek hála ez megszűnt. Ezek csak párban működnek. És igen, candidája mindenkinek van, csak nincs elszaporodva.

2016. máj. 8. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!