Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ég a hüvelynyílásom, mitől lehet?

Ég a hüvelynyílásom, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Ne írjátok, hogy menjek nőgyógyászhoz, mert megyek, de csak a jövő hét utáni hétfőre tudott időpontot adni.


Nem élek nemi életet, viszont pecsételő vérzésem van 1 hete. Nem tudom, hogy csak felmaródott, vagy más miatt lehet?


2011. jan. 8. 21:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Akár gomba is okozhat ilyet (candida albicans.) Ez nemi élet nélkül is jelentkezhet.
2011. jan. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De nem büdös a folyásom/vérzésem, szóval azért nem értem.

De köszi a választ!

2011. jan. 8. 22:22
 3/9 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nem is ég, hanem inkább fáj... :S

Meg most fürödtem és csípte a Lactacyd (pedig szinte csak kívülről mostam meg, olyan ujjpercnyire nyúltam be).

Remélem, hogy csak felmaródott és nem vmi gennyes izém van, és igazából onnan jön a vérzés. :S

2011. jan. 8. 22:25
 4/9 tetris ***** válasza:

Amíg eljutsz a doktorhoz, egy próbát megérne a Canesten Combi kezelés. Vény nélkül kapható.

Ha tényleg gomba, akkor jovö hét utáni hétre már úgy fog égni, meg fájni, hogy lekaparod a puncidat.

2011. jan. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem előírás, hogy büdös legyen a folyás/vérzés candidánál. Rendzeres napi tisztálkodás mellett nyugodtan lehet a tünet csak az égő-csípő-viszkető érzés, kipirosodás a pu... bocsánat, nemi szervednél :))) Mepróbálhatod a Canesten kenőcsöt, de nem mindig elegendő. Sokszor felírnak tablettát is mellé. A rossz hír, hogy hajlamosság esetén többször visszatérhet. Mindenképpen szükség van egy Candida tesztre, ha mész a nőgyógyászhoz, majd leveszi a kenetet.
2011. jan. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 tetris ***** válasza:

Miért kell belülről is megmosnod?

A Jó Isten áldjon meg, oda nem kell benyúlni szappanos kézzel, hogy megtisztítsd! Az a terület magától tisztul.

Az ember a fenéklukát se mossa meg belülről!

Attól lehet a gomba, hogy felborult a belső mikroflóra a pun... -ban, mert bejutott oda a szappan. A tisztítást csak kívülről kell végezni!

2011. jan. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem szoktam belül mosogatni, szűz vagyok, elég szűk szűzhártya-nyílással, be sem nyúlnék, mert félek, hogy átszakad a szűzhártyám. Ha már sikerült eddig megtartanom, akkor szeretném "megajándékozni" a leendő páromat vele. :D

Azért nyúltam csak be, mert ha csak a felmaródástól fájt volna, gondoltam jobb, ha alaposabban megmosom. Nem irrigáltam, nem mostam ki az egész hüvelyem, szóval tuti nem attól van.


Köszönöm a válaszokat!

2011. jan. 9. 00:13
 8/9 anonim ***** válasza:
Cickafarkfű ülőfürdő, ne canestenezz, hanem menj dokihoz, fogadnia kell azonnal, mivvel ez sürgősségi ellátás
2011. jan. 9. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, alapvetően egyetértek veled, kezelni kell. Hogy mivel és hogyan, majd megmondja a szakember.


És a kötekedés abszolút távol áll tőlem, egy töréses sérülés, egy kiszáradás, magas láz vagy baleset az tényleg sürgősségi ellátást igényel, de a hüvelygomba nem tartozik ebbe a körbe :)

2011. jan. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!