Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit kell tudni az első menstru...

Mit kell tudni az első menstruációról?

Figyelt kérdés

Hány éves korban jön meg először?

Mik az előjelei?

Mit kell tenni ha megjön?


2009. márc. 9. 10:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Úgy 12-14 éves korban. Tarts mindig a táskádban betétet, ha szükséges legyen nálad. Lehet hasfájásod, vagy feszülhet a melled előjelként.
2009. márc. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Kérdezd meg anyukádat, neki mikor jött meg először. Ez többé-kevésbé hasonló lehet.

Én ahogy emlékszem különösebb előjele nem volt, csak a bugyimon vettem észre, hogy barnás-vörös. Először megijedtem, mert nem ilyennek képzeltem, de hamar rájöttem, hogy ez az.

Legyen nálad több betét, és esetleg görcsoldó (meristin vagy valami más).


Üdv!

2009. márc. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez igen változó. Általában 11 éves kortól kezdve akármikor megjöhet. Ha van rá lehetőség tarts magadnál betétet, egy tisztasági zacskót és fájdalomcsillapítót. Pl. Troparin, Algoflex M, Alghopiryn... Én még tanácsolnám azt is, hogy ha van rá mód, akkor egy titkos zsebben egy pótfehérneműt is vigyél (természetesen tiszta zacsiban), amit folyamatosan cserélsz. Ez lehetőleg hagyományos fazonú bugyi legyen. A lényeg, hogy legyen nálad és csak te tudd, hogy ott van, hogyha majd megjön, akkor ha tudsz, tiszta fehérneműt vehess fel. Tarthatsz magadnál intim törlőkendőt, hogy letisztítsd magad intim tájékon. Előjelei változóak lehetnek: mellfeszülés, nekem melltájékon apró pöttyök jöttek ki, hirtelen pattanásodás, enyhe alhasi görcsök.

Ha megjön, akkor nem kell bepánikolni! Tedd magad rendbe és ha úgy gondolod, kéreckedj el a tanároktól (egészségügyi problémákra hivatkozva - ezt minden tanár megérti)és menj haza pihenni.

2009. márc. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!