Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha anyukámnak volt egy rossz...

Ha anyukámnak volt egy rossz indulatú melldaganata, és mamámnak is (apu anyukájának), és keresztanyunak is, akkor ez örökölhető? Mennyi az esélye hogy én is rákos leszek?

Figyelt kérdés
Nem cigizek, nem iszok, semmi ilyesmit nem csinálok! Örökölhetem?
2008. febr. 14. 17:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem a rák az örökölhető, hanem az arra való hajlam. Ha rásegítesz, akkot nagy eséllyel örökölheted.
2008. febr. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos örökölhető! Igaz, a hajlam, de ez csak részletkérdés már! Anyukám emlőrákban halt meg, s a családban szinte mindenki rákban halt meg! A nőgyógyim szerint 75% az esélye, hogy nekem is lesz rákom. Én normális életet élek, s valószínűleg én sem fogom megérni a 60 évet, mert ilyenek a génjeim.

Figyelj a táplálkozásodra is, sokat javíthatsz az esélyeken!


Ezt valahogy úgy képzeld el, mintha aknamezőn kellene végigmenned, s neked kicsit több aknát raktak le, mint másnak. Te is eljuthatsz a végére, de sokkal figyelmesebben és óvatosabban kell lépkedned! ( pl: szűrővizsgálatok, táplálkozás, hozzáállás - ami a többségnek sem lenne elhanyagolandó, de nekünk kiváltképp!)

2008. febr. 15. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!