Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A mensi megjövését elősegíti...

A mensi megjövését elősegíti a forró vizes ülőfürdő? Ha valaki terhes, elveszítheti a babáját, ha így fürdik mindennap?

Figyelt kérdés
2008. febr. 11. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a mesit nem segíti elő, habár vérbőséget okoz, de azt tudom, hogy a forró vízes fürdő vetélést okozhat, mivel a méhlepény leválik. Ha mesiddel van probléma akkor célszerűbb dokihoz menni vagy cickafarkfű teát inni. Ebből a teaból lehet ülőfürdőt készíteni is, de nem forró vizeset.
2008. febr. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
A forró fürdő okozhat vetélést a vérbőség miatt,így terhesség alatt kerülni kell,hacsak nem a magzat megölése a célod.
2008. febr. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Elveszítheti, bár az esélye nem túl nagy. Mondjuk 5-10 % lehet. Persze, ha valaki épp szülni szeretne, akkor ez magas. De ha csak azt akarod hogy megjöjjön, ahhoz kevés. Vegyél terhességi tesztet, lehet hogy nem is vagy terhes, csak az idegeskedés miatt késik. Nekem volt hogy termálvizes strandolástól 2 nappal hamarabb jött meg a mensim, Na azt nem kívánom senkinek, életemben nem görcsölt még úgy a hasam :S
2008. febr. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, hogy a mensit elősegíti e, de a fájdalmon és a kellemetlen érzésen biztos segít a meleg fürdő-legalábbis nekem.

És igen, a baba elvetélhet a meleg vízben, mert vérbőséget okoz és leválik a beágyazódott magzat.

Terhesen csak langyos vízben és inkább zuhanyozni lehet.

2008. febr. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
és a víz hány foktól számít túl melegnek?
2008. febr. 12. 19:39
 6/6 anonim válasza:

A 40-41° az már nagyon meleg, olyanba semmiképp ne fürödj(!), a testhőmérsékletnél fél, vagy egy fokkal melegebb vízben szerintem ha fürdesz az kellemes. Viszont terhesen valóban nem ajánlott fürdeni, nem hogy forróvízben!

Amúgy én terhesen végig melegfürdőztem, na nem a baba elvesztése miatt, mert ő nekem az életem(!), viszont nem is vetéltem és nem is született korábban. Igaz, az első 1-2 hónapban valóban tusoltam.

Ha gyanakszol a terhességre mindenképp menj el dokihoz, ő meg amúgyis fel világosít minden kérdésedet, neki az a "dolga".

2008. febr. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!