Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kapott már el valaki strandon...

Kapott már el valaki strandon fertőzést?

Figyelt kérdés
Hogyan kerülhetném ezt ki? Hogyan akadályozhatnám meg? Hallottatok már vagy próbáltátok már az úszó tampont, ami elvileg pont ezek kivédésére van stradoláskor? Mit tehetnék, hogy biztonságban érezzem magam miközben uszodában, strandon vagyok?
2011. márc. 28. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Én még nem.
2011. márc. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hacsak nem érintkezel közvetlenül pl a vécével,nem valószínű(főleg,ha nemi fertőzésektől tartasz)A vizet olyan erősen klórozzák,hogy a legtöbb kórokozót elöli.Jól is néznék ki,ha minden strandolás után betegek lennénk:)
2011. márc. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

sosem gondoltam arra, h majd pont a strandon fogok elkapni valamit. igaz már 2-3 éve nem is voltam medencés helyen, csak természetes vízben fürödtem.


ennyire nem kell túlparázni. bár engem sokkal jobban bosszant, h klóros a víz, és szétmarja a bőrömet meg a hajamat...

2011. márc. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én 7 hónapja rendszeres látogatója vagyok a nőgyógyászatnak, és előtte aktívan jártam strandra. Talán úgy néz ki 7 hónap alatt meggyógyulok kopp-kopp, és szeretnék újra strandolni, de ezek után nagyon félek. Ezért kérdezem, és vagyok kíváncsi a statisztikára.
2011. márc. 28. 21:43
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálam condylomát állapítottak meg, pedig még szűz vagyok. Strandon kívül máshol nem voltam, se nyilvános WC-n, se máshol.
2011. márc. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a családban minden nő hajlamos mindenféle fertőzésre a tömegmedencés strandoktól, úgyhogy én oda kb. 3 éve a lábamat nem teszem be. A nőgyógyászunk is azt mondta, hogy aki hajlamos fertőzésekre, a természetes vizeket részesítsék előnyben. Balatontól, tengertől soha semmi bajunk nem volt, uszoda-strandvíztől meg igen. Én nem mennék a helyedben strandra kérdező, melegvizes medencébe meg pláne, abban szaporodik a legtöbb baktérium, gomba, fúj:S
2011. márc. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A meleg vizet (gyógyvíz) nem klórozzák! Én egy üdülőben ahol ha jól tudom csak gyógyvizes medence van ott kaptam el valamit, zöld folyásom volt és magas lázam! Nem emlékszem, hogy mi volt a neve, mert még csak 8 éves voltam. Nagy nehezen kikezelt a nőgyógyász. Eltelt egy év és a városunkban lévő strandra mentünk ki,belementem a melegvízbe,tünetek ugyan azok... Utána azt mondta a nőgyógyász, hogy lehetőség szerint ha strandra megyek ne menjek meleg vízbe.


Én úgy védem ki az ilyesmik előfordulását,hogy nem megyek strandra,ha mégis akkor csak hideg vízbe.

2011. márc. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!