Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ma 3. napos a ciklusom s most...

Ma 3. napos a ciklusom s most mértem meg a hőm,36.6 volt. Tegnap ilyenkor csak 35.4 felé járt. Nem baj ez? menzi első napján 35.4 volt.

Figyelt kérdés
nem rendellenes ez? el kell kezdenie felszökni a hőnek menzi 3. napjában? nemrégóts mérem a hőm,így viszonyítási alapom sincs.
2009. febr. 25. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Hogy miként "cikcakkozik" a hőd, arra nincsen szabály. Egy a lényeg csak: a luteálisban legyen magasabb pár tizeddel, mint az első szakaszban.

De nap közben egyáltalán nem érdemes hőt mérni- babázós célzattal. A napi hormoningadozástól kezdve az aktuális stresszeken át, a folyadékfogyasztástól a a mozgásig minden de minden befolyásolja. Ébredési, bazális, azaz alaphőt mérünk, felkelés előtt szájban vagy egyéb testnyílásokban, nem hónaljban, de mindig ugyanakkor és ugyanott.

Legalább 3-4 óra alvás után lesz hiteles az eredmény.

2009. febr. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! 18 vagyok, nem baba miatt érdeklpdtem, csak úgy, meglepett. ha szájban mérem a hőt akkor csak úgy tegyem be vagy nyelv alá? szűz vagyok, tehát a hüvely nem ajánlatos.

nem baj, hogy már a 3. napon ekkorát emelkedett a hőm?

elnézést az elírásért (nem régóta akart lenni a fő kérdésben)

2009. febr. 25. 16:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt értsd meg, hogy mivel napközben, esetlegesen méred a hődet, ráadásul nem írod hol, de hogy nem szájban vagy hüvelyben az biztos, így nem hiteles, amit mérsz! Nyilván hónaljban mérted.

Egyetlen nap leforgása alatt is tud akár egy teljes fokot is ingadozni a hőd.

Tehát amit mérsz, az nem mutat semmit a ciklusodról, így a kérdéseddel nem lehet mit kezdeni, ebben a formában értelmetlen.

Mérheted akár végbélben is a hődet. Ha a szádban méred, akkor mindig ott, azonos időpontban reggelenként, és nyelv alatt, miközben az orrodon veszed a levegőt és a szád csukva.

2009. febr. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hónaljban mértem, az nem pontos? miért? s köszi a válaszokat.hasznosak voltak.
2009. febr. 25. 17:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem, az nem pontos. Itt nem azt kell eldönteni ui csak, hogy kb lázas vagy-e avagy sem, hanem akár 1-2 tizedes változásokat is pontosan kell tudni mérni.

Ezért írtam pl hogy a szádat is tartsd csukva, mert a beáramló levegő is sokat csalhat...


Az orvosok javaslata az, hogy aki nem tudja hozzávetőlegesen ugyanabban a reggeli időpontban mérni mindig ugyanott a hőjét, az inkább ne is mérje, mert semmit nem ér.

2009. febr. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!