Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefészek ciszta okozhat...

Petefészek ciszta okozhat vérzést és fájdalmat?

Figyelt kérdés

Orvosom szerint ott lent minden rendben! Uh lelet amit viszont a háziorvos kezdeményezett cisztát állapított meg.

Nem vagyok jól, időnként fáj a hasam, derekam, rossz a közérzetem.


2009. febr. 24. 09:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen okozhat. Ezek a ciszták azért keletkeznek mert valami miért nem tud a petefészekböl kijutni a megérett pete. Ilyenkor jobb esetben felszívodik rosszabb esetben ciszta lesz, ami vagy növekszik vagy egyszer csak felszívodik. de az is elöfordulhat hogy ez a ciszta nagyon nagyra nö és ekkor kifakad, ez rengeteg problémát okozhat. Ha gondolom kideritették hogy cisztád van akkor kapsz hormon tablettát, amivel ezek a ciszták felszívodnak. Igazábol nem nagy dolog de oda kell figyelni rá. De ez nem ugyan az mint amikor rákszürés van mert ezek nem rákos elváltozások. Szóval ha a nödokidnak azt mondtad minden rendben van nem fáj semmid (mert lehet akkor még nem fájt) akkor ezt nem fogja észre venni. Viszont ha fájt vagy nem jött meg a mensid akkor neki kellett volna egy ultrahangot csinálnia.
2009. febr. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Akkor is fájt azért mentem hozzá!

Csinált Uh-t az semmit nem mutatott, ez érdekes! 1 hét múlva teljes hasi Uh és egyszer csak ott termett a ciszta. ???

Nem kaptam semmit, sőt leszúrt, hogy semmi bajom (majdnem azt mondta mit zaklatom)....

Az embernek hány dokihoz kell mennie, hogy kitalálják, megállapítsák a baját?

2009. febr. 24. 10:10
 3/3 anonim ***** válasza:
Érdemes elmenned másik nőgyógyászhoz. Nekem is csak a harmadik vette észre, hogy nincs minden rendben (igaz, a többi ultrahangot sem csinált). Mekkora a cisztád? Ha kis méretű, az magától is felszívódhat. De okozhat fájdalmat. Érdemes hormonális kivizsgálást is kérned, hogy felderítsék az okokat.
2009. febr. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!