Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mandulagyulladás miatt nagy...

Mandulagyulladás miatt nagy adag penicillint kellett (illetve kell még) beszednem. Ez okozhat gombás vagy egyéb fertőzést a hüvelyben?

Figyelt kérdés
Mármint hallottam olyat, hogy komoly antibiotikumos kezelésnél a hüvelyben természetesen élő gombák elszaporodhatnak vagy ilyesmi. Nah és tünetként nálam elég száraz, érzékeny, és fáj picit meg viszket ott lent. Mit lehet ezzel csinálni? Nem szeretnék nőgyógyászhoz menni...
2011. márc. 20. 22:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen, ez valószínűleg hüvelygomba lesz.

Nekem is pont emiatt volt két hete, voltam nőgyógyásznál, kaptam gyógyszert, teljesen hatásos volt.

Gynazol hüvelykrém, egyébként vény nélkül is kapható, sokkal hatásosabb, mint a Canesten Kombi. Emellett még Lactacid Femina Plus intimlemosót használtam, ami kifejezetten irritációra van. Nekem néhány nap alatt teljesen elmúltak a tünetek.

2011. márc. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Öhm, elfelejtettem megemlíteni, hogy azért nem akarok nőgyógyászhoz menni, mivel még szűz vagyok... Miután rákerestem a Gynazol krémre és láttam a használati útmutatót... nincs olyasmi amit nem kell, erm, feldugni? Vagy legalább valami házi praktika?
2011. márc. 20. 22:59
 3/10 anonim válasza:
Nálam ugyan ezek voltak a tünetek.Ugyan így mandulagyulladás és ospen-t kaptam rá abban is penicillin van. télleg ez okozta vagy irány az orvos?. Nekem már egyáltalán nem viszket.
2011. márc. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
házipatikával kapcsolatban én ecet kamilla meg betadin-t hallottam. De inkább kihagytam, lehet h csak rontottam volna rajta.
2011. márc. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ó, szóval csak elmúlik miután abbahagytad a penicillin kúrát?
2011. márc. 20. 23:03
 6/10 anonim ***** válasza:

Házi praktikák nem nagyon válnak be, nem érdemes kísérletezni velük, mert csak rosszabb lesz, tapasztalat.

Nem kell ettől megijedni, egy maximum ceruza vastagságú dolgot képzelj el, aminek át kell, hogy férjen a szűzhártyádon, tekintve, hogy azon is van nyílás. :) Csak szépen, óvatosan kell csinálni.

Mindenképpen belülről kell kezelni, sajnos a külső nemiszervek kezelése önmagában nem elegendő.

Ha ragaszkodsz a házi praktikához, tejsavas irrigálást ajánlják még, bár ez is belülről történik ugye, szóval lehet ettől is égnek áll a hajad. :)

Én azt mondom egy próbát megér. Lazulj el, feküdj el az ágyon szépen nyugodtan, és menni fog az. Jobb, mintha aztán mikor már rosszabb lesz a nőgyógyászhoz kell felfeküdni a vizsgálóasztalra!

Kitartást!

2011. márc. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Félreértésekbe ne essünk, el nem múlik, ha nem kezeled, maximum tünetmentes lesz egy darabig!
2011. márc. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

pont a penicilintől kelljen,hogy minden ilyen elmúljon.

ha nem múlik el kell menned!!

2011. márc. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én vhogy úgy vagyok vele, hogy inkább elmegyek orvoshoz és kiderül , hogy tünetmentes vagy télleg csak a gyógyszer miatt volt és elmúlt.jobb a biztonság.
2011. márc. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
előző vagyok:)meg nekem míg szedtem sárgásabb lett a folyás is..:s lehet h fertőzés:s vagy csak nagyon megzavart?
2011. márc. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!