Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan lehet megferőződni HPV...

Hogyan lehet megferőződni HPV vírussal?

Figyelt kérdés
Legutóbbi rákszűrésem eredménye HPV gyanú, de fogalmam sincs honnan kaphattam el. Férjemmel 10 éve élünk együtt, vagy egy kislányunk is, 100%-ig megbízom benne, és természetesen magamban is. Tehát nem léptünk félre. Eddig mindig negatív lett az eredmény, hogy lehet, hogy 10 év után kaptam el? Eddig hordozó volt, vagy énbennem volt, de nem jött elő? Vagy másképpen is meg lehet kapni, mint szexuális úton? Mert, ha ezekre nem a válasz, akkor kizárt, hogy HPV-m legyen. Nagyon izgulok!!!
2011. márc. 3. 07:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom wc ülőkékről is összelehet szedni. De az is lehet már hordoztad csak nem jött elő, lehet vizsgálat idején kicsit meggyengült az immunrendszered ami kedvezett a HPVnek.

Páromnak is van HPVje. Remélem csak volt, mindig eszik valamilyen vírusölő készítményt. A sex mindig óvszerrel zajlik nehogy rám ragadjon ha esetleg még lenne neki.

Hol csináltál HPV szűrést, mert én is szeretnék. Mennyibe kerül?

2011. márc. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Sima rákszűrésem eredménye P3 lett, és a doki mondta, hogy HPV gyanú. Valami ezzel kapcsolatban volt ráírva, de azt nem értem. Viszont ezt elfelejtettem megkérdezni tőle, mert én úgy tudom, hogy minimum bőrkontaktus kell az fertőzéshez. De a férjemen kívül senkivel nem voltam semmilyen kontaktusban :-)
2011. márc. 3. 10:32
 3/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, csak szexuális úton lehet elkapni. És úgy tudom, nincs rá vírusölő készítmény, aki elkapta, élete végéig hordozza, fertőz, de nem biztos, hogy megbetegszik tőle.
2011. márc. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Már RÉG NEM csak szexuális uton terjed!
2011. márc. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó: akkor hogyan még???
2011. márc. 9. 08:10
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem ugyanez a szitu,szinte minden megegyezik mintha én írtam volna ezt a kérdést!:)Nekem fél éve jött elő,azóta már meg is műtöttek ez miatt(nem szemölcsöm volt):((Amúgy én is néztem neki mikor kiderült,mert én is azt hittem ha már régóta a férjemmel vagyok csak,így nem kaphatom el,hát tévedtem!Azt is olvastam h az óvszer sem véd 100%osan,sajna!Meg a dokim mondta h ma már az emberek 80% fertőzött,de ugye nem mindenkinél jön elő:(Nekem pechem volt!!
2011. márc. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!