Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefészek ciszta? Adjatok...

Petefészek ciszta? Adjatok tanácsot!

Figyelt kérdés

Szombaton szexeltem a párommal, és szex közbe nagyon erősen begörcsölt a hasam, egy mélyebbre sikerült lökés után... utána 2 napig még nagyon fájt a hasam, aztán elmúlt, de nem teljesen, igy fogtam magam és elmentem nőgyógyászhoz... csinált hüvelyi ultrahangot és kiderült, h van egy 10mm-es ciszta a jobb petefészkembe. nagyon megijedtem, mert sok ismerősömnek akinek cisztája volt, azokat mind megműtötték (anyámat is), de a doktornő azt mondta, a következő menzesz után menjek és megnéz még egyszer, hogy ott van-e még. Nagyon félek tőle, mert azóta is fáj a deréktájt tompán, mint amikor menstruáció előtt vagyok, meg néha az alhasam feszit. nehéz körülírni.

Légyszi adjatok valami tanácsot, vagy ha valakinek már volt ilyen, az irja le, hogy mi történt! Tökre félek! :( Köszönöm

21 éves lány


2011. febr. 23. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne félj! A ciszta az esetek nagy százalékában felszívódik magától. Én is hasonló helyzetben vagyok most mint te. Csak én pénteken megyek nődokihoz.
2011. febr. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én gyógyszert kaptam rá. Fel is szívódott.
2011. febr. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne ijedj meg,a ciszta olyan mint egy hólyag, megtelik folyadékkal,ki szakad és kiürül. Lehet mire legközelebb orvoshoz mész,már nem is fog látszani.
2011. febr. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Nekem a méhemben volt egy 25 mmes de "kimenstrultam" :) szóval ne aggódj valószínü hogy ez nálad is így fog történni!
2011. febr. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Először is nyugodj meg! :)

Fiatal korban nagyon gyakori a petefészekciszta, csak a fiatal lányok többségét nem ultra-hangozzák gyakran, így nem derül ki. Az esetek nagy részében ezek a ciszták maguktól felszívódnak. Akkor van gond, ha a ciszta megmarad, és nem tűnik el a menstruációval. Ilyenkor adnak rá gyógyszert, súlyosabb esetben műtik. Nekem egy elég nagy cisztám volt, ami belső vérzéssel fenyegetett, de szerencsére a fogamzásgátló eltüntette. Szóval nyugi, biztos, hogy nem rögtön küldenek a műtőbe. Remélem a kontrollra elmúlik!

Üdv, egy petefészek-cisztásodásra hajlamos orvostanhallgató

2011. febr. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
egy kicsit megnyugtató amit írtatok, remélem nem kell műteni, hanem szépen eltűnik magától!! :) köszi a válaszokat
2011. febr. 24. 12:52
 7/7 anonim válasza:
28mm es cisztám van reménkedhetek hogy a mostani menstruácioval elmulik
2017. máj. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!