Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hány éves kor alatt nem...

Hány éves kor alatt nem szabadna egy lánynak fogamzásgátlót szedni?

Figyelt kérdés
a szervezetre való rossz hatás miatt
2011. febr. 12. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet általánosságban megmondani. Van, akinek még 20-30 évesen sem lenne szabad.

De nagy általánosságban 17-18 éves kor alatt nem nagyon lehetne. Persze ebben a korosztályban is előfordul olyan lány, akinek régóta teljesen szabályos vérzése és peteérése van, olyannak pedig elvileg lehetne.

De pl 15 évesek között már iszonyatosan ritka az, aki tényleg érett rá testileg és hormonálisan.

2011. febr. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
amíg alapvetően nincs stabil ciklusa... amúgy 16 alatt sztem semmiképp sem kellene...
2011. febr. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nagyon szigorúan vesszük akkor a hormonális érés kb 18-21 éves kor közt fejeződik be, tehát ezelőtt semmiképpen nem lenne tanácsos elkezdeni hormonokkal bombázni a szervezetet.

Sajnos ma már ott tartunk, hogy a nődokik már 14-16 éves korban is felírják, mert nem kell nekik a vita és talán jobb később egy hormonproblémás esetleg pco-s lányt kezelni mint egy becsúszott gyerekkel tönkretenni egy tini életét.

Nem vagyok fogamzásgátló ellenes, én is szedek tablettát, de szerintem legalább a 18 éves kort meg kéne várni. Mindezek mellett ésszel kell élni nemi életet.

21/L

2011. febr. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Alapból 16 alatt szerintem biztos nem (de persze nemi életet sem kellene még ennyi idősen élnie! és később is elég lenne a jó öreg petting és a fokozatosság). De sok minden mást is mérlegel egy felelősségteljes orvos, pl. mióta van menstruációja, szabályos-e, jár-e panaszokkal, van-e valami belgyógyászati betegsége (vagy a családjában hajlam), rendben van-e a vérképe, laborleletei, dohányzik-e. Milyen gyakran van szüksége védekezésre - ha pl. 2 hetente egyszer, akkor miért szedjen havonta 21 napig olyan gyógyszert, aminek mellékhatásai is vannak? A szedés rendszeres életmódot követel, naponta azonos időben kell beszedni, 1 tabletta kimaradása is okozhat peches esetben terhességet, meg van még gyógyszerkölcsönhatás és hányás/hasmenés esetén a tabletta nem hat, nem szívódik fel. Ezt mind ismerve kell mérlegelni!
2011. febr. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!