Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 10 évesen menstruálni nem túl...

10 évesen menstruálni nem túl korai?

Figyelt kérdés
Olyan fura, olyan kis éretlen még, testileg-lelkileg...
2011. jan. 26. 16:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nekem 11 évesen jött meg, de ismertem egy olyan lányt, akinek elsőben... (áltlalános iskola elsőben)
2011. jan. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
barátnőm alig volt NYOLC éves és már menstruált!
2011. jan. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Olvastam, hogy ez azért van igy, mert rengeteg hormont fogyasztunk el tudtunkon kivül. például a csapvizen keresztül, gondoljatok bele, hány nő szed fogamzásgátlót, kipisili, bejut a vizlelőhelyeinkbe, állitólag tisztitani csak pár összetevőre tudják, a hormonok benne maradnak, aztán ujra megiszod. Hát ez nem biztató, ha tudod hogy nem csak fogamzásgátlót szednek az emberek, hanem mindenféle veszélyes gyógyszernek nevezett szart. Aztán ott van az élelmiszerekben fellelhető ezernyi adalék anyag, ezzel szemben viszont vitamintartalma meg már nincs a terményeknek. Ha ez igy folytatódik, és nem lép az emberiség egy ésszerű irányba, akkor nemsokára még rosszabb lesz a helyzet, megkockáztatom hogy tragikus. Ez a sok rossz hatás befolyásolja gyermekeink fejlődését, sajnos igencsak rossz irányba. Megoldás: muszály viztisztitót felszerelni vizcsapjainkra ha nem akarjuk meginni azt a rengeteg mérget amit mellesleg tudatosan is beletesznek, mint pl. a fluorid ami egy erős idegméreg (a fogkrémekben is az van)aztán a klór, ami szintén. Ahelyett hogy az ember megerősitené a saját immunrendszerét, ahelyett össznépi baktériumirtás folyik, aminek viszont veszélyei vannak. 47 éves vagyok, én még 14 évesen kezdtem menstruálni. A nagylányom, aki most 28, ő 13 éves volt, a kissebbik lányom most 14, ő 11 évesen kezdte. Meg lehet figyelni, gondolom igy van ez az országos statisztikai felméréseknél is, hogy egyre korábbra esik ennek az eseménynek a jövetele. Biztos hogy ez nem jól van igy. Tanulság: ki kellküszöbölni amit ki lehet!!!! Mindenre van megoldás, csak utána kell járni. És akkor talán egészségesek maradhatunk.
2011. jan. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Nagyon jó propagandaszöveg, csak sajnos a fele nem igaz.


Am nálunk 8. környékén jött meg a legöbb lánynak, volt egy csaj, akinek már 10-évesen, nekem pedig 17. Ez sem volt olyan rég, most vagyok húsz.

2011. jan. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Mivel tudod cáfolni az állitásaimat? Szeretném tudni hogy honnan származik az infod? Én tudományos forrásból szedtem ezeket, nem a hasamra ütve irtam le a saját véleményemet.
2011. jan. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Tudományos forrásból is annyi van... Viták, feltevések, feltételezések, ellentmondások... Azt hiszel el, amit akarsz, vagy ami épp a szájízed szerint való.

Dokim véleményét kértem ki róla. Szerinte a nők belepisilik az ivóvízbe a hormonokat, amiket nem lehet kitisztítani elmélet egyszerűen hülyeség. (elég tájékozott nő, követi az orvostudomány fejlődését és mondjuk nem egy-két netes cikk alapján so szerintem hihetek neki)

2011. jan. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Egyébként nem lehet tudni, hogy az általános hisztériakeltő dolgokból mennyi igaz, de te az összeset szépen felsoroltad.:)
2011. jan. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Evolúciós folyamat ez is, hogy manapság egyre korábban kezdődik a lányok nemi érése, mindenesetre bizarr belegondolni, hogy már egy 9 éves apró gyereklány is nemileg érett... én 13 évesen kezdtem menstruálni, de nekem is volt osztálytársam, aki 10 évesen kezdett és tisztára ki volt szegény borulva.
2011. jan. 31. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

26 éves leszek, de amikor én voltam általános iskolás, volt egy osztálytársnőm, akinek már második osztályban, azaz már 8 évesen megjött. Párom Anyukája mesélte, hogy ő 10 éves volt, amikor menstruálni kezdett. Anyu 14 volt, nővérem 13, de mindketten azt mondták, hogy már szinte az utolsók között voltak, mivel a lányok jó része már bőven menstruált 7.-8. osztályban.


Manapság pedig teljesen szokványos dolog, ha 10 éves kor előtt lesz nagylány valaki.


Szerintem a probléma nem ez, mert ezt nem tudja senki befolyásolni, hanem az, hogy a tinik korán kezdik a szexet, holott 14-15 évesen még nem érettek rá.


26/L

2011. jún. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!