Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nőgyógyászati kivizsgálás...

A nőgyógyászati kivizsgálás ingyenes? És feltétlen kell róla a szülőknek tudni? Egyáltalán 15 évesen fogadnának-e engem?

Figyelt kérdés

Az épp eszű gondolkodás híve vagyok, így 15 évesen felmerül bennem a kérdés, hogy ha valaki szexuális életet él rendszeresen a párjával, akkor "kötelező" (az igényesebbeknek) eljárni.Így gondolom.

Fontos lenne, mert nem akarok felelőtlen lenni, és az egészségem nekem sokat jelent.


2011. jan. 6. 23:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

15 évesen rendszeres szexuális élet???? (na mindegy..)

A válasz a kérdésedre.

Teljesen ingyenes a nőgyógyászati vizsgálat,bár 15 évesen ha fogamzásgátlót akarsz szedni akkor kell valamelyik szülő engedélye.

Ah elmész a nőgyógyászhoz általános vizsgálatra akkor még nem kell,hogy a szülők tudjanak róla,bár ez nem feltétlenül kell titkolni,mert természetes dolog..

Igen fogadnak 15 évesen is..

2011. jan. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ha az sztkba mész, akkor ingyenes. A szülők nem fogják megtudni, hacsak te nem mondod el, vagy nincs valami bajod, amiről levelet kapsz, és meglátják. Fogadnak 15 évesen is.

Szerencse, hogy vannak még ilyen fiatalok, akik nem félnek a nőgyógyásztól!

19/l

2011. jan. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Erre számítottam h 15 évesen... Elnézést de még szűz vagyok, csak mielőtt megtörténik a dolog, mindenről tájékozódni szeretnék. Nem akarok pofára esni, és mások hibáiból próbálok tanulni.Nem elkapkodni a dolgot.

Fogamzásgátlót semmi képen nem szeretnék még most szedni, először csak egy beszélgetésre gondoltam, védekezéssel kapcsolatban...

2011. jan. 6. 23:26
 4/15 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:

Erre számítottam h 15 évesen... Elnézést de még szűz vagyok,


Ezt előbb is oda írhattad volna,és nem írtam volna azt hogy 15 évesen már szexuális élet...

De tényleg dicséretes,hogy van végre egy 15 éves lány aki az eszét is használja..

2011. jan. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Azért írtam így, mert lassan megtörténik a dolog... És én még jó, tisztában vagyok vele h az emberek szemében szaros gyermek vagyok, de igen is érettnek tartom magam és kiállok magamért,gondolkoztam nagyon sokat h ezt a szüzesség dolgot miért így fogják fel az emberek? Nem a kor teszi, hanem a felkészülés és a kölcsönös bizalom, tehát így jogos szerintem a kérdés.A környezetemben nem sok ember készül fel ennyire, és ezt furcsállom is.Mintha mások nem is törődnének a következményekkel...

Köszönöm a válaszokat! :) Jó éjszakát!

2011. jan. 6. 23:38
 6/15 anonim ***** válasza:

De jó ilyet is látni:)

Az első, ami nagyon tetszett, hogy még az első aktus ELŐTT szeretnél orvoshoz menni felvilágosítást kérni.

A második pedig ami nagyon tetszik, hogy 15 évesen nem akarsz hormonokat szedni:)



Szóval az SZTK ingyenes. Egyedül is nyugodtan elmehetsz, nem kell szülő hozzá. Értesíteni sem fogják őket. (Csak olyan esetekben értesítik a szülőt, ha műtéti beavatkozás szükséges).

Sajnos a legtöbb helyen a tablettához sem kérnek 14-15 éves korban szülői engedélyt, pedig azt azért nem ártana...

Hihetetlen, hogy manapság képesek felírni ilyen fiataloknak:(

2011. jan. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

ácsi!:)


Emberek! szerintetek komolyan ott tart a magyar egészségügy, hogy ez a lány besétál, és majd elbeszélget a nődokival egy fél órácskát a biztonságos szexről???

Persze, ha 10.000 forintért magánorvoshoz megy!

Egyébként amit erről a nőgyógyász el tud mondani, azt itt is megkérdezheted.

Ha nincs fokozott hüvelyváladékozás, égő, viszkető, csípő érzés, kellemetlen szag, akkor nyugodtan lefekhetsz a barátoddal - mondjuk ajánlom óvszerrel.

Jó, hogy nem akarsz fogamzásgátlót szedni, bár ma már van pl. Lindynette, ami csak minimális hormont tartalmaz... Innentől milyen kérdésed van még?

Ha elmész nődokihoz és megvizsgál, feldug egy fém "kacsacsőrt". Ajánlom, előbb veszítsd el.

Más fogamzásgátló módszerek? Hidd el, azok nem a szüzesség elvesztésére vannak tervezve. Se spirál, se a habzó kúp, semelyik...:)

Én is 15 évesen vesztettem el, óvszerrel. Semmi bajom, élek, egészséges vagyok. Azóta fogamzásgátlót szedek. Mit kell ezen ennyire túllihegni?

2011. jan. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy az utolsónak igaza van... Ha találsz egy normális hozzáállású dokit az sztk-ban - azért ennek nézz utána - akkor igenis lesz arra lehetőséged, hogy felvilágosítást kérj, akár vizsgálat nélkül is. A nőgyógyászoknak ugyanis ez is feladatuk, és a normálisabbja nem fog kidobni azzal, hogy ugyan már, jöjjön vissza, ha baja van. Sőt, szerintem örülni fog, hogy ilyen fiatallal is találkozik, nem csak olyanokkal, akik akkor mennek, ha baj van, és sírnak-rínak, hogy jaj, csak a szülők meg ne tudják, hogy teherbe estek. Ha budapesti vagy, tudok egy jó sztk-s dokit, aki tuti nem fog kidobni, ha ezzel keresed meg (ráadásul nálunk időpontot kell kérni, tehát olyan nagyon nagy tömeg sincs). Írj privit, ha érdekel.
2011. jan. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%
Hát én komolyan nem értelek titeket... Mit lehet erről még beszélni?... Húzzon gumit a srác. Különben ha bemész a patikába, ott is eldöntheted, milyen fogamzásgátlót kérsz, bár szerintem azok a megoldások irtó ratyik.
2011. jan. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"amit erről a nőgyógyász el tud mondani, azt itt is megkérdezheted. "


Szoktad te olvasni ezt az oldalt? Olyan baromságokat írnak felnőtt emberek is, hogy majdnem elsírom magam.

Ha itt tájékozódna a fogamzásgátlásról, nem csodálkoznám, ha hamar teherbe esne.

A nőgyógyásznak igenis feladata a felvilágosítás.

Szóval ha ő úgy érzi, hogy nincs teljesen képben, akkor igen is nyugodtan menjen el.

2011. jan. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!