Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Most mit csináljak, elfelejtet...

Most mit csináljak, elfelejtettem bevenni a gyógyszert?

Figyelt kérdés
Tegnap elfelejtettem bevenni a fogamzásgátlómat (yasminelle). A 15 szemet, ami a harmadik hét. És most kettőt vette, be egyszerre, a tájékoztató olyat ír hogy akkor most ne hagyjak szünetet majd hanem szedjem tovább a következő levéllel. Így csináljam, vagy ilyenkor mi a legjobb? Tegnap és ma nem , de az ezt megelőző napokban éltem nemi életet. Lehetek terhes így? Vagy hogy pótoltam a tájékoztató szerint a gyógyszert nem lesz gond?
2011. jan. 2. 22:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Én megtartanám a szünetet és védekeznék még legalább egy hétig óvszerrel is.

Ha nem jön meg a vérzésed, akkor csinálj tesztet.

2011. jan. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Kriszti83 ***** válasza:
Nem lesz semmi gond, folytasd a gyógyszer szedését.
2011. jan. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
de a szünettel mi legyen? a tájékoztató azt írja ne tartsam meg hanem szedjem a következő levelet. De viszont olvastam már hogy nem jó ha nem tart az ember szünetet. most félek és nagyon tanácstalan vagyok
2011. jan. 2. 22:49
 4/10 anonim ***** válasza:

Kövesd, ami a betegtájékoztatóban van, vagyis ne tarts szünetet, kezdd el rögtön a következő levelet. Egyébként eddig jól csináltál mindent, hiszen így van leírva a tájékoztatóban. (Ugye van egy B opció is, hogy nem is pótolod a kihagyott tablettát, és kezded az új levelet 7 napon belül, de azt már nem tudod megtenni, szóval marad ez az opció.)

Mindig a betegtájékoztatóban leírtakat érdemes követni, kivéve, ha valami szakember (de tényleg szakember) mást mond.

Az is benne van a tájékoztatóban, hogy így nem lehetsz terhes, szóval ezen se aggódj!

További szép napot!

2011. jan. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

szia!


én is ezt szedem.

este 7kor szoktam bevenni, és egyszer elfelejtettem.

Reggel 10kor jutott eszembe, bevettem az elmaradt szemet, aztán 7kor bevettem az aznapit.

ezt írja a tájékoztató is!


A biztonság kedvéért elmentem a nőgyógyászomhoz, aki azt mondta, hogy egy gyógyszerért tűzbe teszi nekem a kezét, még akkor is, ha nem vettem volna be, mert olyan vastag a a méhfalam.

Mondta, hogy szedjem ugyanúgy továbbra is.

Szerintem nem lesz semmi gond:)


22L

2011. jan. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"kezdd el rögtön a következő levelet"

A rögtönt a szünet mellőzésére értettem, vagyis csak azután kezdd a következőt, hogy a teljes előzőt befejezted, de azt rögtön másnap :)

2011. jan. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszönöm, értettem így is:)

nagyon remélem nem lesz gond, soha nem felejtettem még el, nem tudom most is hogy ment ki a fejemből.

akkor nem tartok szünetet, remélem ez nem fog bekavarni, mert ez sem túl jó ha nem tartok szünetet, de mostmár sajnos ez van

2011. jan. 2. 23:04
 8/10 anonim ***** válasza:

www.orvostudakozo.hu

Dr Hamvas Ferenc.

99% biztos vagyok benne, hogy azt fogja javasolni, tartsd meg a szünetet.

2011. jan. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
www.fokuszbanano.hu kérdezd meg valamelyik dokit. Hamvas doktor nekem olyanokat javasolt, hogy pff... Itt viszont kaptam értelmes válaszokat.
2011. jan. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én gyakran olvasgatom Hamvas Ferenc válaszait, eddig nem tűnt fel, hogy baromságokat ír...

Viszont ezen a fokuszbanano oldalon...

14 éves lánynak ajánlgatják a fogamzásgátlót...hát nem mondok semmit.

2011. jan. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!