Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől késhet a menstruációm?...

Mitől késhet a menstruációm? A megfázás közrejátszhat?

Figyelt kérdés
3 napja késik a menstruációm, de eddig még nem volt ilyen, csak az elején mikor rendszertelen volt.(Elég későn kezdtem elmenstruálni,19-20 évesen és diabéteszes/cukorbeteg/vagyok).A párommal élünk szexuális életet(nekem ő volt az első és 5-6 hónapja vesztettem el a szüzességem),én nem szedek gyógyszert és nem használunk óvszert sem,de mielőtt elmenne időben kiveszi.Egyszer sem élvezett el bennem,mindig odafigyel.Meg voltam fázva a napokban,torkom is fájt.Mitől lehet a késés?
2010. dec. 21. 14:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen:)

Pár napos késésnél nem kell idegeskedni az simán belefér, az nem feltétlen jelent terhességet,betegséget

Azért nem ártana rászoknotok a gumira amíg nem akartok babát

2010. dec. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

"Szívesen:)

Pár napos késésnél nem kell idegeskedni az simán belefér, az nem feltétlen jelent terhességet,betegséget

Azért nem ártana rászoknotok a gumira amíg nem akartok babát"



Igen-igen,tudom.Csak a gumi elég"kényelmetlen",ha kifejezhetem így magam.Tudom ez nem mentség.

De remélem a következő kontroll alkalmával,kaphatok fogamzásgátlót és akkor nem lesz probléma.:)

2010. dec. 21. 15:02
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Későn(19-20) kezdtél menstruálni. Biztos nem fog "ártani" a fogamzásgátló?Ezt nagyon beszéld át a dokiddal
2010. dec. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Én nem javasolnám neked a tablettát a diabetes mellett. Orvos anyukámnak szintén fiatalkori diabetese van, sohasem szedett fogamzásgátlót, mert tisztában volt a veszélyeivel. Hidd el, nem ér meg egy trombózist, vagy embóliát a dolog. Csak progeszteron tartalmú tabit lehetne szedni, de az nem annyira megbízható.

Ami jó még és nem gumi: Továbbra is folytassátok a megszakítást és mellette használjál pharmatex spermaölő krémet. Ez így sokkal biztonságosabb, mint önmagában a megszakítás.

(mondjuk én már házasságban élek évek óta ez idáig óvszerrel védekeztünk és nagyon jó volt a szex. Egy kicsit ez fejben is eldől szerintem:)

2010. dec. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
12%
Tudod, ha nagyon rosszindulatú akarok lenni, akkor azt kívánom legyél terhes te ostoba..lehetnél felelősségteljesebb ennyi idősen, főleg ennyire súlyos cukorbetegséggel.Egy abortusz 28 ezer forint és nem támogatja a Tb, vagy megtartod, de van elég pénzed felnevelni is? Ha kényelmetlen a gumi, menj el egy nőgyógyászhoz és kérjél segítséget a fogamzásgátlókhoz. Vannak gyógyszerek, injekciók, kúpok stb..mindegyik jobb,mint megszakítással szexelni. Neked is leírom: 100 nőből 1 év alatt megszakítással 45 esik teherbe.Sok sikert a babához.
2010. dec. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
100%
A megszakításos közösülés valóban kockázatos, az un Pearl-index szerint 100-ból 35 nő így teherbe is esik. Érdemes tehát venni egy terhességi tesztet. Egyébként még ezek az okok lehetnek: [link]
2010. dec. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miért kell egymást "ostobázni"? Ettől nem leszel okosabb szebb és jobb, ha másokat lehülyézel. Sőt még hibákat is el fogsz követni és lesznek ismeretbeli hiányosságaid!

Bocsánat az offért!

2010. dec. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Máris egy tudásbeli hiányosság: cukorbetegen nem szedhet szegény hormontartalmú fogamzásgátlót!

Előző voltam

2010. dec. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

"Későn(19-20) kezdtél menstruálni. Biztos nem fog "ártani" a fogamzásgátló?Ezt nagyon beszéld át a dokiddal"


Igen,elég későn,de ennek nem tudják az okát,pedig voltunk vele gyermek nőgyógyásznál is,aki azt mondta,hogy nem lát semmiféle rendellenességet.

A gyógyszert pedig mindenképpen szeretném rendesen "átrágni" az orvosommal,hiszen nemhiába kérdeztem rá a dologra.:)



"Én nem javasolnám neked a tablettát a diabetes mellett. Orvos anyukámnak szintén fiatalkori diabetese van, sohasem szedett fogamzásgátlót, mert tisztában volt a veszélyeivel. Hidd el, nem ér meg egy trombózist, vagy embóliát a dolog. Csak progeszteron tartalmú tabit lehetne szedni, de az nem annyira megbízható.

Ami jó még és nem gumi: Továbbra is folytassátok a megszakítást és mellette használjál pharmatex spermaölő krémet. Ez így sokkal biztonságosabb, mint önmagában a megszakítás.

(mondjuk én már házasságban élek évek óta ez idáig óvszerrel védekeztünk és nagyon jó volt a szex. Egy kicsit ez fejben is eldől szerintem:)"


Értem,köszönöm szépen!:)

Megkérdezhetem,mielőtt rákeresnék neten ennek a krémnek,hogy hogyan működik?Mégis többet tudok meg olyantól,aki használta,mint egy betegtájékoztatóból!:)


"Tudod, ha nagyon rosszindulatú akarok lenni, akkor azt kívánom legyél terhes te ostoba..lehetnél felelősségteljesebb ennyi idősen, főleg ennyire súlyos cukorbetegséggel.Egy abortusz 28 ezer forint és nem támogatja a Tb, vagy megtartod, de van elég pénzed felnevelni is? Ha kényelmetlen a gumi, menj el egy nőgyógyászhoz és kérjél segítséget a fogamzásgátlókhoz. Vannak gyógyszerek, injekciók, kúpok stb..mindegyik jobb,mint megszakítással szexelni. Neked is leírom: 100 nőből 1 év alatt megszakítással 45 esik teherbe.Sok sikert a babához."



Úgy tudom,egy kérdést tettem fel és nem pedig siránkozni kezdtem el,hogy jaj istenkém terhes vagyok és emellett cukros,mondják meg mit tegyek és hülyézzenek is le.Jóhogy nem köszönjem meg azt is,hogy így beszélnek velem.Nem,nem siránkoztam,egyszerűen segítséget,tanácsot kértem és azt,hogy mondják el a tapasztalatokat.De úgy látom itt is vannak olyan emberek,akik nem rendelkeznek elegendő kultúrával.

Egy embertársával beszél könyörgöm.Tiszteletről még nem hallott?22 évesen én vagyok az ostoba,pedig maga nem tud kellő tisztelettel beszélni a másikkal.Nem minősítem,nem süllyedek le a szintjére!:)

2010. dec. 21. 16:48
 20/21 anonim ***** válasza:

A pharmatexnek van krémje és kúp, vagy hab formátuma is. Én anno még pesszárium mellé használtam, nekem nagyon bevált.

Ha krémet veszel, akkor fel kell egy applikátorral tenni a hüvelyhez szex előtt (benne van a dobozban). A kúpot is felnyomod, csak annál hagyni kell, amíg kiolvad.

Én anno krémet használtam, egy hátránya volt, hogy nem lehetett mellett orált csinálni:)


A kúp elvileg kevésbé ragacsos, mint a krém, de ezt nem próbáltam. Ki kell próbálgatni.

2010. dec. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!